Hikaye

Lincoln'ü yeniden lanse etmenin güç bir görev olduğunun farkındaydık. 90 yılın ardından Lincoln çoğunlukla şehir otomobilleri ve büyükbabaların tercihi olmakla özdeşleşmişti. Lincoln'ün insanların algısını değiştirmesi ve kültürümüzdeki yerini büyük ve hiç beklenmedik bir şekilde geri kazanması gerekiyordu. İnsanları, aşina oldukları bir şeye tamamen hayal edilmemiş bir şekilde bakmaya teşvik etmek için, ki bu kendi markamız için de istediğimiz bir şeydi, "Merhaba, Yeniden" adını verdiğimiz dijital platformumuzu yarattık. Müzikal duruşunu sürekli olarak yeniden keşfeden Beck'ten ve Chris Milk'in teknolojiyi insani hale getirme yeteneğinden ilham aldık. Birlikte, eşi benzeri görülmemiş bir deneyim yarattık.

Dijital bir sahne için yeniden hayal edilen bir rock konseri.

Bizim programımızın kalbi teknolojiydi ve prodüksiyon için bir dizi yeni teknoloji geliştirildi. GoPro kameralarından oluşan 360 derecelik bir kamera ağı, bilgi küresinin tamamını kapsıyordu. Çevrimiçi kullanıcıların ekranı başlarını eğerek kontrol edebilmeleri ve konserde istedikleri şeyleri görebilmelerini mümkün kılmak için bir yüz izleme sistemi kuruldu. Son olarak, kurulan bir dizi stereofonik ses başlığı sayesinde, sesleri ilk kez dinleyicinin duymak isteyebileceği şekilde, sanki kayıt odasının ortasında oturuyormuşçasına kaydetmemiz mümkün oldu.

Sonuçlar

"Merhaba, Yeniden" platformu, Lincoln'ün web sitesine yönelik trafiği %300 gibi dikkate değer bir oranda artırırken, ziyaretçiler içeriğimizle kurdukları etkileşimde toplam üç milyon dakikadan fazla süre harcadılar. 90 yaşındaki bir markanın bu kadar yenilikçi bir şeyle ortaya çıkması medya ve fanlar arasında büyük bir sansasyon yarattı. 290 milyonun üzerinde medya gösterimi elde ettik, ki YouTube'daki görüntülenme sayısının 600.000'i aşmış olması da bunu kanıtlayan bir gerçektir. AdWeek'te de belirtildiği gibi, "kimsenin insanları şaşırtabileceğini düşünmediği bir markaya dikkat çekmeyi başaran" bir kampanya hazırlamıştık. Neler mi öğrendik? Risk alın. Orijinal bir deneyim oluşturun. Markanıza sadık, güzel bir hikaye anlatın.

None