Hikaye

İki yıl önce, Nike bizden bir fikri hayata geçirmemizi istedi: Aktif bir yaşam tarzına sahip her vücut tipi için kullanılabilecek Fuel adında evrensel bir ölçü birimi ile günlük tüm aktivitenizi izleyen bir cihaz. Nike+ FuelBand aktivitenizi izler. Böylece aktif bir yapıdaki tüm kullanıcılar, yaptıkları şey ne olursa olsun kendi aktivitelerini diğerleriyle karşılaştırabilirler. FuelBand ve Fuel'un lansmanına kadar, aktivite veya performansı ölçmenin herhangi bir yöntemi yoktu. Kalori yakımı vücut tipi ve metabolizmaya göre farklılık gösterdiğinden, kalori hesabı kesin bir sonuç vermez. Bizden, bu kullanıcı deneyiminin tamamını dizayn etmemizi ve oluşturmamızı istediler.

Hayatı spora çeviren bir bileklik.

Nike+ FuelBand, Fuel deneyimine giriş kapısıdır: Bileğinizde, iPhone'unuzda ve PC'nizde. Gerçek anlamda pratik ve akıcı bir kullanıcı deneyimi oluşturmak amacıyla kullanım kolaylığı sağlamayı hedefledik: Hedefinizi belirleyin ve LED ışıklar kırmızıdan yeşile dönerken ilerlemenizi takip edin. Oluşturduğumuz Bluetooth senkronizasyon teknolojisi sayesinde, gününüz sona erdiğinde, o gün kazandığınız Fuel kablosuz olarak platforma yükleniyor. Günlük, haftalık, aylık ve daha geniş bir zaman aralığında en aktif olduğunuz zamanlar veri görselleştirmeleri aracılığıyla ortaya konuyor. Sosyal ve dinamik bir skor tahtası sayesinde daha da fazla motivasyon sağlanıyor. Her şey teknoloji temelinde ilerliyor.

Sonuçlar

FuelBand, ön sipariş için piyasaya sunulduğunda, talep o kadar yüksek oldu ki, birkaç dakika içinde tüm stok tükendi. FuelBand, Niketown'da satışa sunulduğunda, müşteriler daha kapılar açılmadan dışarıda kuyruk oluşturmuştu. Fuelband'ın kendi ülkelerinde satışa sunulacağı günü öğrenmek için kaydolan kişilerin sayısındaki sürekli artış, global talebin artmaya devam ettiğini gösteriyor. Nike+ FuelBand ve Fuel ölçü birimi yaratılana kadar, kendi aktivitenizi bir başkasınınkiyle karşılaştırmanın herhangi bir yolu yoktu. Artık, aktivitenizi anlamak ve performansınızı arttırmak gerçekten mümkün. Artık yaptığınız her şeyin kaydına sahipsiniz.

None