Hikaye

007'nin hâlâ bazı zekice numaraları olduğunu kanıtlamamız ve genç fanların aksiyon ve etkileşim isteğini yerine getirmemiz gerekiyordu. Sony Pictures Releasing UK, YouTube kuşağını kendisine çekip onları etkileşime girmeye davet edecek bir fikir yaratma konusundaki talebini dile getirdi. Ancak, pazar araştırmalarına bakılırsa bu genç kitle James Bond'u eski moda ve "anne-babalarının seyrettiği bir şey" olarak görüyordu. Onların dikkatini çekmek için farklı bir şeyler yapmamız gerektiğini anladık. Kendisini fark ettirecek, hatta Q'yu bile heyecanlandıracak bir şeyler.

Cep telefonunuzun James Bond'un motosikletini kontrol ettiği bir kovalamaca oyunu.

YouTube masthead'inde çalışan ve kullanıcının akıllı telefonu tarafından kontrol edilen bir kovalamaca oyunu geliştirdik. Bu oyunda kullanıcılar, Bond'un motosikletine yön vererek onun kötü adamı yakalamasına ve engellerden kaçmasına yardımcı oluyor. Hiç görülmemiş türde bir banner oyunu. Fragman bittikten sonra, kullanıcı kendi mobil cihazını, QR kodunu tarayarak ekranla senkronize edebiliyor ve Bond'un motosikletini kontrol etmeye başlayabiliyor. Oynamayı bitirdiklerinde, kullanıcılar aldıkları puanları Facebook, Twitter ve Google+'da paylaşabiliyor ve aynı zamanda filmle daha fazla etkileşime girebiliyorlar.

Sonuçlar

Heyecan yaratma izni verildi. 21 Ekim, Pazar günü boyunca, filmin gösterime girmesine bir haftadan daha az bir süre kala, oyun inanılmaz şekilde tam 16.569.045 kez ziyaret edildi. Toplamda 165.520 saati bulan görüntülenme süresiyle marka karşılaşması da arttırılmış oldu. %0,33'lük bir Tıklanma Oranıyla birlikte 55.210 çıkış tıklaması (YouTube standardı olan %0,1'in çok altında). 2418 yeni oyun başlangıcı ve 1252 oyuna dönüş (bunlardan 156'sı 3-5 kez yeniden oynanmıştır). %15,98'lik, inanılması güç bir etkileşim oranı (YouTube standardından 11 kat fazla).

None