Hikaye

McDonald's Avustralya, tüketicilerin yiyecekleriyle ilgili sorularının olmasını ve yiyeceklerin tabaklarına gelmeden önce geçirdiği yolculuğu merak etmelerini anlayışla karşılıyor. Bir işletme olarak, McDonald's bu soruların yanıt bulmasına yardımcı olmak amacıyla yeni ve yenilikçi çeşitli yöntemlere ciddi yatırımlar yapıyor. TrackMyMacca's uygulamasının hedefinde de tam olarak bu konu var.

McMeal'ınızın hayat hikayesini ortaya çıkaran bir uygulama.

iPhone'un GPS'ini kullanan the TrackMyMacca's uygulaması, müşterinin hangi restorana girdiğini belirliyor ve ardından, resim tanıma yazılımı yardımıyla müşterinin yemek üzere olduğu ürünü tespit ediyor. Daha sonra bu bilgiler özel bir API, Unity4 ve Vuforia teknolojileriyle işleniyor. Tarih, saat ve McDonald's tedarik zincirinin tarih verileri de hesaplamaya katılarak, müşterinin yiyeceğindeki malzemenin yolculuğu açığa çıkarılıyor. Bu yolculuk, ürün ambalajının etrafına yerleştirilen bir dizi 3 boyutlu animasyon aracılığıyla ekrana getiriliyor. Böylece müşteriler, McDonald's restoranlarında sunulan yiyecekler hakkındaki sorularının cevaplarını daha restoranda otururken bulabiliyorlar.

Sonuçlar

Lansmanı takip eden ilk ayda TrackMyMacca's 45.883 kez indirildi (dakikada bir indirme!). Etkileşim güçlüydü. Ana mesaj ekranlarımız 62.219 kez görüntülendi. Tüm uygulama kullanıcılarımızın yaklaşık %25'i, TrackMyMacca's yolculuğunun tamamında etkileşime dahil oldu. Bu yolculuk 3 boyutlu grafiklerin yer aldığı bir dünya ekranından başlayarak, izledikleri üründe yer alan içeriği tedarik eden çiftçilerden biriyle "tanışmaya" kadar gitmektedir. Uygulamanın dışında ise, demo videomuzu, herhangi bir paralı medya desteği olmaksızın 50.000 kişinin izlemesini sağladık.

None