Hikaye

Chevy'yi "Bana uymaz" noktasından "Ben de bundan istiyorum"a nasıl getirdiniz? (Chevy Sonic ile ilgili YouTube yorumu) İlk kez otomobil alacaklar için Chevy, alakasız ve gerçekten uzak bir fikir olmakla beraber, benzin içen kamyonetlerle eşanlamlıydı. Chevy markasının tekrar sohbet konusu olabilmesi için yakıt tüketimi ve güvenlik değerlendirmeleri gibi şeylerden bahsetmemiz fayda etmeyecekti. Tüketicilerin algısını kökten değiştirmek için Sonic'in lansmanında ağırlık reklama değil, eyleme verilmeliydi. Biz de rock yıldızları, macera sporcuları ve robot uzmanlarıyla birlikte çalışarak Sonic'in, insanın ağzını açık bırakan bazı ilk deneyimlerinin %100 gerçek çekimlerine yer verdik. Böylece kitlemizin dikkatini ve hayal gücünü kendimize çevirmeyi başardık.

Gerçek anlamda İnternet üzerinde ve İnternet tarafından lanse edilen ilk otomobil.

İnternet üzerinde ve İnternet tarafından lanse edilen ilk otomobil. Sonic'i piyasaya “gerçek anlamda” fırlatmak için onu 30 metrelik bir platforma yerleştirdik ve İnternet'ten onu itmesini istedik. Bu, Chevrolet'nin 1000 yıllık tarihindeki ilk dijital lansmandı. Ardından, insanlar Sonic'i 4200 metreden serbest düşüş sırasında, kamera açılarını istedikleri gibi değiştirerek izlediler. Ayrıca, dünyanın ilk 3 boyutlu, oynanabilir projeksiyonu olan Dünyanın En Büyük Oyuncak Yakalama Oyununu hazırladık ve iPad kontrollü robotik bir boyama kolu yardımıyla sokak sanatı tarzında bir Sonic yaptık. Her Sonic İlk Deneyimi için çevrimiçi film, etkileşimli dış mekan reklamları ve dijital etkinliklerden oluşan bir kombinasyon kullanıldı. Hedef, Y Kuşağı'nı cezbetmek ve onları etkileşime yönlendirmekti.

Sonuçlar

Sonic, GM'nin 2011'i, yeni otomobil satışlarında kategori lideri olarak kapatmasına yardımcı oldu. Y Kuşağı'ndaki Chevy algısı tamamen ilgisizken, bu algı gençlik dolu ve alakalı bir konuma taşındı. Artık Sonic'ten bahsederken "Gençlik Enerjisiyle Dolu" ve "Sahip Olmaktan Övünülecek Bir Araç" gibi harika ifadeler kullanıyorlar. "Chevy ne zaman bu kadar havalı olmuş?" (YouTube yorumu) - Bir otomobili uçaktan atmak, onu satmak için iyi bir yöntem galiba.

None