Hikaye

Hip-hop efsanesi Run DMC ile turntablism akımında bir fenomen olan A-Trak'in, Unite All Originals deneyimi kapsamında New York'ta yaptıkları güç birliği, şehrin her yerinde bir yaratıcılık patlaması olarak kendisini gösterdi. Kullanıcılardan, filmde gördükleri şeyleri yüksek sesle söyleyerek videonun kendilerine özel bir remix'ini oluşturmaları isteniyor. Bunu yaptıklarında, gerçek zamanlı animasyonlar ve özel efektler üretiliyor. Her etkileşim, kullanıcının yeni FW13 adidas Originals ürün grubuyla alakalı ödüller kazanmasını sağlıyor ve ardından da adidas e-ticaret platformuna bağlanıyor.

Kendi sesinizle yönettiğiniz, etkileşimli bir video klip.

Kullanıcıların video klipteki animasyonları gerçek zamanlı olarak başlatabilmesi için Chrome Web Speech API'sı ve önceden hazırlanmış bir dizi dil işleme aracıyla çalıştık. Modern tarayıcıları olmayan kullanıcılar için telafi amaçlı olarak basit bir klavye girişine de yer verildi. Bir anahtar kelime tanınır tanınmaz iki boyutlu animasyonlardan biri ekrana geliyor ve her kullanıcı için videonun benzersiz bir hali olarak depolanıyordu. Aynı zamanda her animasyon, trafiği yeni adidas FW13 ürünlerine yönlendiren, paylaşılabilir bir varlıkla da ilişkiliydi.

Sonuçlar

Run DMC, hip-hop'un popülerlik kazanmasına katkıda bulunan 1986 single'larının piyasaya çıkmasından itibaren adidas'la kurdukları ilişkiyi hep sürdürdü. A-Trak ise rap'in elektronik müzikle buluşmasında birleştirici bir role sahipti. Son derece olumlu tepkiler aldığımız bu kampanyada, adidas fan topluluğunun videoyu görsel olarak remix'lemesine olanak tanıyarak, bu ortaklığın daha da ileriye gitmesini sağladık.

None