Hikaye

Samsung, Akıllı TV teknolojilerini gözler önüne seren bir video arayışında Huge'un kapısını çaldı. Devrim niteliğindeki bu üründen aldığımız ilhamla, listelerde zirveye oynayan şarkıcı Usher'la güç birliği yaparak 120 saniyelik dijital bir film projesini düşünce aşamasından prodüksiyona taşıdık. Dijital bakış açısını kendi yararımıza kullanarak yeni, sürükleyici bir markalı içerik türüne doğru ilerlemek için alışılmadık bir şeyler yapmak istiyorduk.

Hareket algılayıcı TV'nin fiziksel heyecanını yansıtan, sürükleyici bir mini film.

Ekip, teknoloji ile ses sanatçıları arasındaki bağlantıyı ve Samsung ile Usher markaları arasındaki yakınlığı keşfetti. Amacımız, insanların izlemek isteyecekleri ve paylaşmadan duramayacakları bir video oluşturmaktı. Sürükleyici sahneler ve ucu açık sonlara yer verdiğimiz film boyunca ürünün özelliklerine vurgu yapıldı. Yenilikçi hareketle kumanda özelliği, Usher'ın kendi Akıllı TV'siyle etkileşime geçmesinden, kız arkadaşının oturma odasındaki Akıllı TV'ye dans hareketleriyle kumanda etmesine kadar, hikayedeki rolünü çeşitli biçimlerde sergiledi.

Sonuçlar

Lansmanın üzerinden henüz bir ay geçmişken, film 50 milyonun üzerinde görüntülenme sayısına ulaşarak, YouTube'da gelmiş geçmiş en çok izlenen marka videolarından biri haline geldi. Ulaşılan bu rakam, ortalama iki milyon kez izlenen Samsung'un daha önceki televizyon videolarının çok üzerindeydi. Ek olarak Huge, medya yayılımı alanındaki çabalarının meyvesini, videoyla ilgili 175 İnternet haber makalesi ve blog yayını olarak alırken, Mashable, Advertising Age, AdWeek, Complex ve Vibe gibi çevrimiçi kanallardaki yayınlar sayesinde gösterim sayısı 97 milyonun üzerine çıktı.

None