Hikaye

Fikir, birden çok platforma yönelik uyarlanabilir bir tasarımı sınırlarına kadar taşıyacak, dijital bir dergi konsepti yaratmaktı. Konseptin ve tasarımın ilham kaynağı editoryal moda dergisi dizaynı olmakla birlikte, dijital deneyimler dünyasından edinilen ek işlevler de ona renk katıyordu. Açık hedeflerden biri, dergiyi farklı ve şaşırtıcı hale getirmek; form, işlev ve etkileşim açısından bakıldığında 10 bölümün birbirinden çok farklı karakterlere sahip olmasını sağlamaktı. Teknik sınırlamaları ne olursa olsun, tüm platformlarda aynı biçimde algılanan zengin ama basit bir deneyim yaratma fikriyle işe koyulduk.

Modadan ilham alan ve hiç beklemediğiniz bir şeyi, kamyonları vitrine koyan etkileşimli bir dergi.

Projeye çok geniş bir açıdan yaklaştık; on bölümün tamamını neredeyse kendi mini sitesi içinde oluşturmayı hedefledik. Sitenin 35 pazar için yerelleştirildiği göz önünde bulundurulursa, bu iş için bir sürü özelleştirilmiş çözüm ve varlıklardan oluşan geniş bir kitaplık gerekecekti. Tüm bu teknolojik sınırlamalar, deneyimin kapsamını daraltmak yerine daha da büyük bir şeye dönüşmesine önayak oldu. Sahne arkasında en son prodüksiyon teknolojisinden yararlandık. Örnek olarak, özel yapım bir şaryo kamera sistemiyle Andorra dağlarında çekilen hızlandırılmış fotoğrafların, etkileşimli bir hikaye akışında bir araya getirilmesini verebiliriz.

Sonuçlar

Kamyonların dünyasında, konu ürün tanıtım olduğunda, üzerinde anlaşılmış kesin bir sözbirliği olduğunu söyleyebiliriz. Tüm tanıtımlar neredeyse birbirinin aynı. FH dijital deneyimi ise, tasarımı ve etkileşim özellikleriyle kalabalıktan sıyrılmasının yanı sıra, sunduğu benzersiz özelliklerin ardındaki hikayeleri anlatma ve bunları gerçek hayattan karelerle tanıtma konusunda da fark yaratıyor. Ürünü kısa yoldan daha etkileyici hale getirmek için özellik bombardımanında bulunmak yerine, ürün deneyimini daha samimi, daha net ve daha somut bir şekilde sunmak adına teknolojiden yararlandık. Kamyon sürücülerinin bu taze soluğu hissetmekten mutlu olacaklarına ve bu kamyonun, bilindik kutu formunun dışına taştığını fark edeceklerine inanıyoruz.

None