Left Swipe Dat

Hikaye

 

Sigara içmek çekici mi değil mi? Action on Smoking and Health (ASH), Tinder profil resminde sigara içen kullanıcıların, içmeyenlerden daha fazla eşleme alıp almadığını görmek için bir sosyal deney gerçekleştirdi. ASH, aynı kişinin biri sigaralı, diğeri sigarasız olmak üzere iki fotoğrafını koydu. Profil resimlerinde sigara içmeyen çevrim içi kullanıcıların, sigara içenlerden iki kat daha fazla eşleme aldığı tespit edildi. Tütün ürünlerini engellemeye yönelik ulusal kampanya truth ve 72andSunny ajansı, bu mesajı iletmek için gençlerden sigara içmeyi sonlandıran nesil olmalarını istedi. Şirketler YouTube ve Vine'daki aktif kullanıcıları bir araya getirdi ve bu kullanıcılar "Left Swipe Dat" adlı bir müzik videosu oluşturdu. Videoda, elinde sigara bulunan potansiyel eşlemeleri "sola kaydırarak" reddeden kullanıcılar gösteriliyor.

campaigns feature

Truth ve 72andSunny ekipleri, kullanıcılarla etkileşime geçmek ve mesajlarını duyurmak için Grammy Ödülleri sırasında bir sosyal medya komut merkezinde toplandılar. Twitter ve Facebook'ta video #LeftSwipeDat hashtag'iyle tanıtıldı. Ancak tanıtım Grammy Ödülleri'nden sonra durmadı. Tanıtıma hız kazandırmak için, kullanıcılara müzik videosunun en sevdikleri kısmının dudak senkronunu yapıp, dudak senkronu parçalarından oluşan başka bir videoda yer alma şansı için gönderme olanağı sunuldu.

Sonuçlar

#LeftSwipeDat'ın Twitter'da yanıtlanma, retweet edilme, bahsedilme ve favorilere eklenme sayısı 79 bini aştı. Kampanya Facebook'ta 2,5 milyondan fazla etkileşim elde etti.

29 milyon

Toplam video görüntüleme sayısı

1,6 milyar

Kazanılan sosyal medya gösterimi sayısı

Kreatif Brief Kesintisiz Hizmet Dünyasında Nasıl Değişmeli?