Yayıncılar için Kâra Giden Programlı Satış Yolu

İndir
Temmuz 2015

The Boston Consulting Group (BCG) tarafından yapılan yeni araştırma, hızla büyüyen programatik satış fırsatını tam olarak değerlendiren yayıncıların, ölçülebilir gelir artışı ve pazarda daha uzun vadeli güçlü bir konum elde etme avantajlarından yararlandığını gösteriyor.

BCG, programatik satışların yayıncıların elde ettiği gelire nasıl bir katkı yaptığını anlamaya yönelik olarak çeşitli segmentlerdeki 25 yayıncıyı kapsayan dünya çapında bir araştırmayı kısa bir süre önce tamamladı.

Araştırmanın bulguları, programatik satış fırsatından yararlanan sınıfının en iyisi yayıncıların, toplam BGBM'lerini (CPM) artırırken yüksek bir programatik satış payı sağlayarak pazarda stratejik üstünlük elde ettiklerini ortaya koyuyor. Bu yayıncılar, operasyonlarını daha verimli bir şekilde yürütmek, gelirlerini ve kâr marjlarını artırmak için teknolojiyi etkili bir şekilde kullanıyorlar.

Rapor, sınıfının en iyisi yayıncıların kâra giden bu sağlam yolu açmak için yararlandıkları dört en iyi uygulamanın genel hatlarını sunuyor.

Google'ın Pazarlama ve Medya Stratejisine Yakından Bakış