Google Ad Manager

Ekim 2017

Google Analytics, satışları ve dönüşümleri ölçmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizi nasıl kullandığı, sitenize nasıl geldiği ve tekrar ziyaret etmelerini nasıl sağlayabileceğiniz ile ilgili yeni bilgiler sunar.

Analiz Araçları
Google Analytics, güçlü ve kullanımı kolay bir raporlama platformu üzerine kurulmuştur. Böylece, yalnızca birkaç tıklamayla görüntülemek istediğiniz verilere karar verebilir ve raporlarınızı özelleştirebilirsiniz.

İçerik Analizi
İçerik raporları, müşterilerinize daha iyi bir deneyim sağlayabilmeniz için, web sitenizin hangi kısımlarının iyi performans gösterdiğini ve en popüler sayfaların hangileri olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Analizi
Web, sosyal bir alandır ve Google Analytics, sosyal medya programlarınızın başarısını ölçer. Ziyaretçilerin sitenizdeki paylaşım özelliklerini (Google+1 düğmesi gibi) nasıl kullandığını ve sosyal platformlarda içeriğinizle nasıl etkileşime geçtiğini analiz edebilirsiniz.

Mobil Analiz
Google Analytics, mobil ortamın işletmeniz üzerindeki etkisini ölçmenize yardımcı olur. Ayrıca, mobil uygulamalar oluşturuyorsanız, uygulamalarınızın nasıl kullanıldığını ölçmek için Google Analytics'in iOS ve Android'e yönelik Yazılım Geliştirme Kitlerini kullanabilirsiniz.

Dönüşüm Analizi
Google Analytics'in çeşitli analiz özelliklerini kullanarak, kaç müşteri çektiğinizi, ne kadar satış yaptığınızı ve kullanıcıların sitenizle nasıl etkileşime geçtiğini öğrenin.

Reklam Analizi
Sosyal medyadaki reklamlarınızın, mobil reklamlarınızın, Arama Ağı reklamlarınızın ve görüntülü reklamlarınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini öğrenerek reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Resmin bütününü görmek ve reklamlarınızın performansını iyileştirmek için web sitesi etkinliklerinizle pazarlama kampanyalarınız arasında bağlantı oluşturun.

Bir araştırmacıya sorduk: Mobilde müşteri kaybetmenin 3 nedeni nedir?