Akıllı görüntülü reklam kampanyalarının yardımıyla iWYZE´nin dönüşüm oranı %562 arttı

Ocak 2018

Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yayımladığı reklamlardan elde ettiği başarıyla yetinmeyen sigorta firması iWYZE, performansını daha da artırmak için kullanabileceği her araçtan yararlanmak istedi. Otomasyonun geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında daha iyi sonuçlar sağlayıp sağlamayacağını görmek için iWYZE, Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını test etmeye karar verdi.

iWYZE hakkında

2010'da kuruldu

Kısa vadeli sigorta ve hayat sigortası hizmeti

Merkez ofisi Cape Town, Güney Afrika'da

www.iwyze.co.za

Hedef

Geleneksel görüntülü reklam kampanyalarının performansını artırma

Yaklaşım

Akıllı görüntülü reklam kampanyaları başlatıldı

Sonuçlar

Tıklama oranında %68 artış

Edinme başına maliyette %78 azalma

Dönüşüm oranında %562 artış

Kampanyaları manuel olarak optimize etmek yerine Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını kullanmaya başlayan iWYZE, Google'ın makine öğrenimi teknolojisinden beslenerek Google Görüntülü Reklam Ağı'nda her alana yerleştirilmeye uygun resim, yerel ve metin reklamlar oluşturdu. Şirketin performans beklentilerini karşılamak için doğru teklifler belirledi.

iWYZE, Akıllı Teklif stratejisi olan Hedef EBM kullanmaya başladı. Bu strateji, belirli bir hedef edinme başına maliyetle mümkün olduğunca fazla dönüşüm sağlamak için teklifleri otomatik olarak belirliyor. iWYZE Dijital Uzmanı Zach Motsei, "Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, kampanya oluşturma ve hedefleme seçimi işlemlerinde tahmin yürütme zorunluluğunu ortadan kaldırarak bize çok büyük kolaylık sağladı," dedi. Motsei, sözlerine şu şekilde devam etti; "Stratejinin, daha ilk günden Hedef EBM ile birlikte çalışması ve teklif belirlerken makine öğreniminden yararlanması, kaçırmamamız gereken bir fırsat olduğunun kanıtıydı."

"Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, gelecekte genel dijital pazarlama stratejimizde kesinlikle yer alacak."

– Riana Smit, Dijital Çözümler Müdürü, iWYZE

Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını daha önceden benimsenen geleneksel yaklaşımla karşılaştıran iWYZE, tıklama oranında %68 artış, edinme başına maliyette %78 azalma ve dönüşüm oranında %562 artış kaydetti.

Elde edilen başarının ardından Zach, iWYZE'nin gelecekte otomasyonun sunacağı fırsatlardan yararlanmaya devam etmeyi planladığını; "Makine öğrenimi, yalnızca sektörümüzde değil, tüm dünyada en çok konuşulan konulardan biri. Daha fazla otomatik çözüm keşfetmeyi ve Dinamik Arama Ağı Reklamları ile AdWords Akıllı Teklif platformlarını benimseme düzeyimizi artırmayı hedefliyoruz,” sözleriyle belirtti. 

Hazır olma anlayışımızı gözden geçirme: İşletmenizi önümüzdeki döneme hazır hale getirmek için yapabilecekleriniz