Dinamik Görüntülü Reklamların Benzer Kitleler Hedeflemesi, ZOOT'un satışlarını ve YG'sini artırıyor

Ocak 2018

ZOOT, web sitesi ziyaretçileri arasında satışları artırmak için yeniden pazarlama kampanyalarını başarıyla kullanan yenilikçi bir giyim perakendecisidir. Stratejilerindeki bir sonraki adım potansiyel oluşturma kampanyalarının YG verimliliğini artırırken, devamlı artan bir trafik oluşturmak için yeni yollar bulmaktı. ZOOT bu amaçlar doğrultusunda, Dinamik Görüntülü Reklamlarla Benzer Kitleleri hedefleyen bir kampanya gerçekleştirdi.

ZOOT Hakkında

Giyim perakendecisi

Merkez ofisi Prag'da (Çek Cumhuriyeti)

www.zoot.cz

Hedefler

Artan bir trafik bulma

Potansiyel oluşturma kampanyalarının YG verimini iyileştirme

Yaklaşım

Dinamik Görüntülü Reklamları kullanma

Hedeflenen Benzer Kitleler

Sonuçlar

Benzer Kitleleri kullanan diğer görüntülü reklam kampanyalarına göre 3 kat daha yüksek tıklama oranı

Diğer potansiyel oluşturma kampanyalarına göre 2 kat daha yüksek yatırım getirisi

Kampanya trafiğinin %63'ünü oluşturan yeni oturumlar

Benzer Kitleler, ZOOT web sitesinde bir ürün detay sayfasını daha önce dönüştüren veya ziyaret eden tüketicilerle aynı özelliklere sahip kullanıcıları hedefleyip, markanın yeni potansiyel kitlelere erişmesini sağlamak üzerine çalıştı.

Bu arada Dinamik Görüntülü Reklamlar, ZOOT'un ürün feed'indeki en çok satışı sağlayabilecek ürünlerin yer aldığı reklamları göstermek için Google'ın öneri motorunun gücünden yararlandı.

Kampanya, Benzer Kitleleri statik görüntülü reklamlarla kullanan kampanyaların tıklama oranını üç kat artırdı ve diğer potansiyel oluşturma kampanyalarının yatırım getirisini iki katına çıkardı. Web sitesini daha önce hiç ziyaret etmemiş yeni kullanıcıları siteye yönlendirdi, bu kampanyadan gelen trafiğin% 63'ü yeni oturumlardan oluşuyordu.

Hazır olma anlayışımızı gözden geçirme: İşletmenizi önümüzdeki döneme hazır hale getirmek için yapabilecekleriniz