Regus, Google Etiket Yöneticisi'nin gücünden yararlanıyor

İndir
Ocak 2015

160'tan fazla masaüstü sitede ve 20'den fazla mobil sitede Google Etiket Yöneticisi'ni uygulayan Regus, etiketleme işlemini tüm siteler için standart hale getirerek verimliliği ve elde ettiği bilgileri artırdı.

HEDEFLER

Yeni etiketleri ve etiket değişikliklerini daha hızlı uygulama

Geliştiricilerin etiketleme için harcadığı süreyi azaltma

Bilgileri ve optimizasyonları iyileştirme

YAKLAŞIM

Google Etiket Yöneticisi kullanılmaya başlandı

Tüm çevrimiçi varlıklarda etiketleme standart hale getirildi

160'tan fazla masaüstü site, 20'den fazla mobil site, binlerce site dışı tıklama başına ödeme sayfası, yüzlerce pazarlama açılış sayfası vb. dahil edildi

SONUÇLAR

Aylarla ölçülen etiket yönetim süresi, saatlerle ölçülebilecek düzeye çekildi

110 web mülkünde Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listelerinin uygulaması daha kolay hale getirildi, bu sayede bazı ülkelerde edinme başına maliyet %25 düştü

Yatırım getirisinin daha iyi anlaşılmasını sağlayan Google Arama Metrikleri etiketleri kullanılmaya başlandı

Regus'un çevrimiçi portföyünün karmaşıklığı, etiketlemenin büyük bir yük haline gelmesine neden oldu.

Yeni bir etiketin eklenmesi veya mevcut bir etikette değişiklik yapılması, çok fazla zaman ve kaynak harcanmasını gerektiriyordu.

Regus Grup Dijital Reklamcılık Direktörü Guy Hancox şunları söylüyor: "Ayrıntılı bir değişiklik isteği yazmamız, kodu vermemiz, bir sürüm tarihi almak için haftalarca beklememiz, test aşamasına geçmemiz gerekiyordu. Etiket, tüm bunların sonunda sitede kullanılmaya başlıyordu."

"Bu durum, site davranışıyla ilgili yeni bilgiler edinmenin genellikle iki aydan fazla sürmesine ve siteyi iyileştirmek için kullanılabilecek değerli teknik kaynakların boşa harcanmasına neden oluyordu."

Google Etiket Yöneticisi imdatlarına yetişti

750 şehirde 2000 merkezi bulunan Regus, esnek çalışma alanları konusunda dünyanın en büyük sağlayıcısıdır. Dünya genelinde 160'tan fazla web sitesi vardır ve 40 farklı dilde hazırlanmış, kampanyaya özel binlerce açılış sayfası kullanmaktadır. Regus, birçok büyük işletmede olduğu gibi, trafiği ve ziyaretçi davranışını ölçmek, pazarlama çalışmalarının etkisini anlamak ve sitelerini test edip geliştirmek için sitesinin sayfalarına etiketler (küçük web kodu parçacıkları) yerleştirir.

Pazarlama ekibi, geliştirme ekibine bağlı olmak veya etiketlerin uygulanması için sürümleri beklemek zorunda kalmak istemiyordu. İdeal çözüm; ücretsiz, evrensel olarak kullanılabilen ve üçüncü taraf etiketlerle uyumlu bir çözüm olmalıydı. Regus, seçenekleri inceledikten sonra Google Etiket Yöneticisi'ni uygulamaya karar verdi. Pazarlama Web Analiz Uzmanı Dimitri Terhout şunları söylüyor: "Google Etiket Yöneticisi, en çok kullanılan etiket yönetim sistemi. Bu nedenle, tedarikçilerimizin tüm etiketleri bu araçla çalışacak şekilde tasarlanıyor. Ayrıca, kullandığımız diğer Google ürünlerinin tamamına sorunsuz bir şekilde entegre oluyor."

Google Etiket Yöneticisi artık Regus'un tüm çevrim içi varlıklarına uygulanmış durumda. Bu varlıklar arasında 160'tan fazla masaüstü site, 20'den fazla mobil site, binlerce site dışı tıklama başına ödeme sayfası, yüzlerce pazarlama açılış sayfası vb. bulunuyor. Terhout, "Google Etiket Yöneticisi'ni uygulamak çok kolaydı. Tek bir kod birimini, sitelerimizin tüm sayfalarına kopyalamak yeterliydi. Bu işlemi geliştirme ekibimiz gerçekleştirdi" diyor.

Pazarlama ekibi, Google'dan alınan kısa bir eğitimle bu pratik aracı hemen öğrendi ve doğrudan kullanmaya başladı. Şu anda ekip, BT departmanına istek üzerine istek göndermek yerine, tüm etiketleri Google Etiket Yöneticisi web arayüzünden yönetiyor ve etiketleri bağımsız bir şekilde uygulayabiliyor. Daha önce bir etiketin uygulanması için bir geliştirici, bir pazarlamacı ve bir kullanıcı kabulü test uzmanı gerekirken, artık bu işlemi bir kişi bir saatte tamamlayabiliyor.

Dimitri şunları söylüyor: "Bu, tüm büyük pazarlarımızda ve tüm platformlarımızda uygulanacak kapsamlı bir optimizasyon programının temelini oluşturuyor. Bunların herhangi birini aynı gün içinde etkinleştirebiliyor, değiştirebiliyor veya silebiliyoruz. Ayrıca, çok sayıda iç müşteriye dünyadaki tüm testlerle ilgili anında bilgi gönderebiliyoruz."

case study

Büyük resim: Kâr

Regus, Google Etiket Yöneticisi sayesinde, reklamcılık performansını ölçmek için en iyi şekilde donatıldı. Bunun işletme üzerindeki somut etkileri halihazırda hissedilebiliyor. Guy şunları söylüyor: "Google Etiket Yöneticisi'nden önce, yeni etiketlerin veya etiket değişikliklerinin siteye uygulanmasını beklerken sıkça gecikme yaşadığımız için, optimizasyon programımıza ihtiyaç duyduğumuz geri dönüş hızını sağlama konusunda zorlanıyorduk. Zaman harcamak, para harcamak demekti." "Dünya genelinde, olası satışlar yılda milyonlarca sterlin katkıda bulunur. Bu nedenle, dönüşümlerde yaşanacak her %0,1'lik artışın karımız üzerinde çok büyük etkisi vardır. İyileştirmeleri ne kadar erken yapabilirsek, işletmedeki gelir artışı o kadar fazla olur."

Regus ekibi, analiz uygulamalarının uyumlu ve yüksek kaliteli olduğunu bildiğinden, artık global sitelerinin tümüne ait verileri doğru bir şekilde karşılaştırabileceğini biliyor. Avantajlar bunlarla bitmiyor. Regus, çevrim içi verileri analizlerinde kullanabilmek için kısa bir süre önce Google Analytics'ten Universal Analytics'e geçiş yaptı. Bu geçiş, Google Etiket Yöneticisi sayesinde daha kolay oldu. Yeni basitleştirilmiş etiketleme süreci, şirketin yeniden pazarlama etiketlerini uygulamasını da kolaylaştırdı. Regus şu anda 110 web mülkünde Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listelerini kullanıyor ve bu sayede bazı ülkelerde edinme başına maliyet %25 düşmüş durumda. Son olarak, Regus artık Google Arama Metriklerini de kullanıyor. Web sitesi ziyaretlerinin sonucunda yapılan telefon aramaları daha önce hiçbir zaman doğru bir şekilde izlenmiyordu. Ancak, Google Etiket Yöneticisi üzerinden uygulanan basit bir etiket bunu mümkün kıldı. Genel olarak, daha iyi ve daha kolay etiketleme, Regus'un reklamcılık çalışmalarının etkisini çok daha iyi anlamasını sağlıyor. Bu da optimizasyon yaparak gelecekte başarılı olmaya olanak tanıyor.

Mobil Ortama Geçiş Hazırlığı