Volvo Reality

Ocak 2015

Hikaye

 

2014 Los Angeles Otomobil Fuarı'na aylar kala, Volvo ekibinin henüz piyasaya sürülmemiş XC90'a ilgi çekmenin bir yolunu bulması gerekiyordu. Volvo, XC90 bir sonraki bahara kadar satışa sunulmayacak olsa da otomobilin tasarımını ve özelliklerini göstermek istiyordu. Şirket, yeni ve düşük maliyetli bir sanal gerçeklik platformu olan Google Cardboard'u kullanarak etkileşimli bir deneyim tasarlamak üzere R/GA ve FrameStore ile işbirliği yaptı. Kullanıcılar, Volvo Reality uygulamasını indirdikten sonra, aracın içine bakmak ve sanal test sürüşü yapmak için akıllı telefonlarını Google Cardboard'un içine yerleştirebiliyordu.

volvo

"Otomobilsiz test sürüşü"

Ekip, 60 mil uzunluğundaki bir yolda aracı sürerken çevre verilerini toplamak için sekiz kamera kullandı. Daha sonra bu veriler, otomobilin iç ortamının bilgisayarda oluşturulmuş görünümüyle birleştirildi. Bilgisayar ürünü foto gerçekçi görsellerin ve kamera 360 derece titreşim azaltma tekniğinin birlikte kullanılmasıyla deneyim canlandırıldı. Kullanıcılar, yalnızca Google Cardboard ve iOS ya da Android akıllı telefon kullanarak sürücü koltuğunda oturuyor gibi hissedebiliyordu.

campaign

Sonuçlar

Volvo, otomobiller için sanal gerçeklik devrimi yaratarak, tüketicilere en yeni Volvo’yu, otomobilin kendisi olmadan deneyimleyebilecekleri bir yol sundu.

campaign02

238 milyon

Medya gösterimi

19 milyon

Sosyal Medya Gösterimleri

Çok Ekranlı Başarı Öyküleri: Domino's Pizza, Tesco Bank, Rentalcars ve Feelunique