Alitalia, Akıllı görüntülü reklam kampanyaları sayesinde kârlı dönüşümler elde ediyor

Eylül 2018 Arama

İtalya'nın öncü havayolu şirketi Alitalia geniş ölçekte kârlı dönüşümler elde etmenin yeni yollarını arıyordu. Kısa bir süre içinde sonuç almak zorunda olan dijital edinme ekibi, Alitalia'nın yerel piyasasında Google Ads Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını test etmeye karar verdi.

Alitalia hakkında
İtalya'nın öncü firması
1947'den beri faaliyet gösteriyor
Şirket merkezi Fiumicino, Roma, İtalya'da
Hedef
Kısa sürede geniş ölçekte kârlı dönüşümler elde etme
Yaklaşım
Akıllı görüntülü reklam kampanyaları İtalya'da kullanıma sunuldu
Sonuçlar
Arama ağı kampanyalarındakine benzer dönüşüm oranları ve sepet boyutları elde edildi

Alitalia ekibi, izin verilen maksimum sayıda yüksek kaliteli metin, resim ve logo çeşitlerini yükleyerek işe başladı ve reklam rotasyonunun optimize edildiğinden emin olmak için tüm boyut ve düzen seçeneklerini dahil etti.

Alitalia'nın Dijital Satış, Edinme ve Analiz Ekibi Yöneticisi Mascia Salucci, "Yükselişi gözlemledik ve yayın sürecini izledik, ancak yaklaşık bir hafta sonra öğrenim dönemi sona erdi ve çok geçmeden kârlılık düzeylerine ulaşıldı," diyor.

“Akıllı görüntülü reklam kampanyamız, arama ağı reklamlarındakine benzer dönüşüm oranları ve sepet boyutlarına ulaştı. Harika bir sonuç. Görüntülü reklamlar genelde marka tanınırlığı ve marka üzerine düşünme etkisi yaratarak uzun vadede yatırım getirisi elde etmek için kullanılsa da Akıllı görüntülü reklam kampanyaları anında kâr sağlayarak beklentilerimizi aştı."

Mascia'ya göre, Akıllı görüntülü reklam kampanyaları, havayolu şirketinin klasik potansiyel oluşturma kampanyalarıyla mümkün olmayacak şekilde kullanıcıların dikkatini çekmesine yardımcı oluyor. “Artık Alitalia, uçak bileti arayan kullanıcıların aramalarını yakalamakla kalmıyor, Akıllı görüntülü reklamlardaki otomatik hedefleme ve otomatik ayırma yaklaşımı sayesinde karar verme süreçlerinde bu kullanıcılara daha erken bir aşamada ulaşabiliyor.”

Alitalia, Akıllı görüntülü reklam kampanyalarını İtalya'da başarılı bir şekilde test ettikten sonra bu yaklaşımını ABD, Birleşik Krallık ve Fransa'ya ölçeklendirdi. Mascia, "Performans analizleri, teknik öneriler, hatta stratejik destek dâhil her tür dijital konu hakkında Google'daki hesap ekibimizle yakın iş birliği içinde çalışıyoruz," diyor. "Uygun potansiyel müşteriler, anlamlı veriler ve sonuç olarak kâr sağlayan Google, Alitalia'nın işletmesini büyütmesine yardımcı oluyor."

Migros, O2O YouTube kampanyasıyla mağaza ziyaret oranını %133 artırdı