CSS Reklamlarıyla Neckermann'ın dönüşümleri %32 arttı

Temmuz 2018 Arama

Performans pazarlaması konusunda uzman infiniteFox tarafından yönetilen Shoparade, müşterilerinin mağazalarına arama motorlarından nitelikli trafik çekerek bu mağazalarda satış oluşturmayı amaçlayan bir fiyat karşılaştırma portalı. Shoparade'de elektronik ürünler, ev aletleri, "kendin yap" ürünleri, moda, spor, hobi ve daha fazla kategoriyi içeren geniş bir ürün yelpazesi listeleniyor. Önde gelen perakendecilerden Neckermann, satışlarını ve internetteki varlığını en üst düzeye çıkarmak için infiniteFox ile iş birliği yaparak Shoparade aracılığıyla Alışveriş Reklamları verdi.

Neckermann hakkında
Ev ürünleri, giyim, elektronik, ev ve yaşam ürünleri satıyor
Merkezi Hamburg'da
Otto'nun (GmbH & Co KG) internet mağazası
neckermann.de
Shoparade hakkında
Karşılaştırmalı alışveriş hizmeti
infiniteFox GmbH ve Native Shopping Media UG tarafından işletiliyor
Merkezi Hamburg'da
shoparade.de
Hedefler
Satışları en üst düzeye çıkarmak
Dijital cihazlarda varlığı ve marka bilinci etkilerini artırmak
Yaklaşım
Google Arama sonuçları sayfalarında CSS Reklamları kullanılmaya başlandı ve test edildi
Shoparade aracılığıyla Neckermann'ın CSS hesaplarındaki Google Alışveriş kampanya yapısı kopyalandı
Gelişmiş bir feed yapısı oluşturmak için InfiniteFox'un uzmanlığından yararlanıldı
Teklifler, önceki kampanyalara benzer düzeylerde ayarlandı
Sonuçlar
Neckermann'ın tüm Alışveriş Reklamları arasında, Shoparade'in reklamları tıklama sayısının %75'ini ve dönüşüm değerinin %70'ini oluşturuyor
Shoparade aracılığıyla verilen reklamlar, Neckermann'ın önceki kampanyalarına kıyasla %32 daha fazla dönüşüm ve %40 daha yüksek tıklama oranları elde ederken gösterim sayısı da iki kattan fazla arttı

Neckermann, gelir elde etmek, yeni müşteri edinmek ve marka bilinirliğini artırmak için zaten Google Alışveriş'te Ürün Listeleme Reklamlarını (ÜLR) kullanıyordu. Fakat markanın satışlarını ve varlığını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan Neckermann ekibi, yenilikçi bir yaklaşım benimsemek için karşılaştırmalı alışveriş hizmeti sunan Shoparade ile güçlerini birleştirdi. İki şirket birlikte, mevcut ÜLR kampanyalarını CSS Alışveriş Reklamlarıyla karşılaştırmak için bir deneme projesi başlattı.

Elektronik tüketici ürünleri kategorisine odaklanan ekip, geleneksel ÜLR kampanya yapısını Neckermann'ın Shoparade aracılığıyla oluşturduğu kendi CSS hesaplarına kopyaladı. Teklifler, ÜLR kampanyalarıyla benzer bir düzeye ayarlandı.

"CSS Reklamlarının performansı sayesinde artık müşterimizin ürün yelpazesi için yapılan arama sorgularından daha iyi para kazanabiliyor ve Alışveriş Reklamlarından çok daha iyi yararlanabiliyoruz."

– Christin Reske, Performance Shopping Specialist, infiniteFox/Shoparade

Testin sonuçları, yeni yaklaşımın ne kadar etkili olduğunu gösterdi: Tüm Neckermann Alışveriş Reklamları arasında, Shoparade'in reklamları tıklama sayısının %75'ini ve dönüşüm değerinin %70'ini oluşturdu. Neckermann'ın önceki kurulumuyla karşılaştırıldığında, CSS Reklamları %32 daha fazla dönüşüm ve %40 daha yüksek tıklama oranları elde ederken gösterim sayısı da iki kattan fazla arttı.

"CSS Alışveriş Reklamları, tıklama ve dönüşüm hacmini maksimum TBM'mizi yükseltmeden önemli ölçüde artırmamızı sağladı."

 – Daniel Spellbrink, Pazarlama Müdürü, neckermann.de

Bu sonuçların ışığında, hem Neckermann hem de Shoparade kazançlı çıktı. infiniteFox/Shoparade'de Yüksek Performanslı Alışveriş Uzmanı olan Christin Reske, "Yeni bir alışveriş reklamcılığı kanalı olan CSS Alışveriş Reklamları, müşterimizin marka ve ürünleri için Google arama sonuçları sayfalarında görünürlüğü giderek artırmamızı ve sofistike kampanya ayarları aracılığıyla performansı yükseltmemizi sağladı." dedi.

 

 

 

Alışveriş sezonu yaklaşıyor: Bu yıl her zamankinden fazla sayıda tüketiciye nasıl ulaşabilirsiniz?