Dinamik Görüntülü Reklamların Benzer Kitleler Hedeflemesi, ZOOT'un satışlarını ve YG'sini artırıyor

ZOOT, web sitesi ziyaretçileri arasında satışları artırmak için yeniden pazarlama kampanyalarını başarıyla kullanan yenilikçi bir giyim perakendecisidir. Stratejilerindeki bir sonraki adım potansiyel oluşturma kampanyalarının YG verimliliğini artırırken, devamlı artan bir trafik oluşturmak için yeni yollar bulmaktı. ZOOT bu amaçlar doğrultusunda, Dinamik Görüntülü Reklamlarla Benzer Kitleleri hedefleyen bir kampanya gerçekleştirdi.

ZOOT Hakkında
Giyim perakendecisi
Merkez ofisi Prag'da (Çek Cumhuriyeti)
www.zoot.cz
Hedefler
Artan bir trafik bulma
Potansiyel oluşturma kampanyalarının YG verimini iyileştirme
Yaklaşım
Dinamik Görüntülü Reklamları kullanma
Hedeflenen Benzer Kitleler
Sonuçlar
Benzer Kitleleri kullanan diğer görüntülü reklam kampanyalarına göre 3 kat daha yüksek tıklama oranı
Diğer potansiyel oluşturma kampanyalarına göre 2 kat daha yüksek yatırım getirisi
Kampanya trafiğinin %63'ünü oluşturan yeni oturumlar

Benzer Kitleler, ZOOT web sitesinde bir ürün detay sayfasını daha önce dönüştüren veya ziyaret eden tüketicilerle aynı özelliklere sahip kullanıcıları hedefleyip, markanın yeni potansiyel kitlelere erişmesini sağlamak üzerine çalıştı.

Bu arada Dinamik Görüntülü Reklamlar, ZOOT'un ürün feed'indeki en çok satışı sağlayabilecek ürünlerin yer aldığı reklamları göstermek için Google'ın öneri motorunun gücünden yararlandı.

Kampanya, Benzer Kitleleri statik görüntülü reklamlarla kullanan kampanyaların tıklama oranını üç kat artırdı ve diğer potansiyel oluşturma kampanyalarının yatırım getirisini iki katına çıkardı. Web sitesini daha önce hiç ziyaret etmemiş yeni kullanıcıları siteye yönlendirdi, bu kampanyadan gelen trafiğin% 63'ü yeni oturumlardan oluşuyordu.

Trendyol, büyük alışveriş dönemi 11:11 ve Black Friday’de kullanıcı sayısını nasıl 5 katına çıkardı?