Eminevim Akıllı Teklif stratejilerini kullanarak dönüşüm oranını %75 artırdı

Türkiye'de faizsiz ev alma sisteminin mucidi Eminevim sağladığı kolaylıklarla Türkiye'nin her bölgesinden ekstra ödemeler olmadan kişilerin kendi bütçesine uygun koşullarda konut satın almasının önünü açıyor.

Eminevim hakkında
Faizsiz konut ve otomobil edindirme imkanı sunuyor
1991’de kuruldu
Merkez ofisi İstanbul’da
Hedefler
Edinme başı maliyette düşüş gerçekleştirmek
Dönüşüm oranını artırmak
Yaklaşım
Akıllı teklif stratejilerinin kullanılması ve her bir kampanya özelinde hedefler belirlenmesi
Sonuçlar
Dönüşüm oranında %75 artış
Edinme başı maliyetlerde %38 düşüş

1991 yılında faaliyetlerine başlayan Emin Grup'a bağlı şirketlerden olan Eminevim, 2005 yılından itibaren Türkiye'de faizsiz konut alımı için geliştirdiği ElBirliği Sistemi ile binlerce aileyi faizsiz ödemelerle konut hayallerine kavuşturdu. 2019 yılı itibariyle tam 135 binden fazla aileyi konut ve otomobil sahibi yapan ve faizsiz ev alma yönteminin kurucusu olan Eminevim, birlikte çalıştığı performans pazarlaması ajansı Sempeak ile edinme başı maliyetini ve dönüşüm oranı metriklerini iyileştirmeye yönelik bir çalışma yapmak istedi.

Bu doğrultuda ekip eldeki metrikleri inceleyerek akıllı teklif stratejilerine uygun kampanyalar hazırlamaya karar verdi. Akıllı teklif stratejileri; teklif vermede makine öğrenimi algoritmaları sayesinde, hesabınız genelinde farklı teklif tutarlarının dönüşümlerini veya dönüşüm değerini nasıl etkileyebileceğiyle ilgili daha doğru tahminlerde bulunmanıza yardımcı olur ve teklif optimizasyonlarınızda çok çeşitli göstergeleri hesaba katmanızı sağlar.

Eminevim ve ajansı Sempeak, her bir kampanya için uygun akıllı teklif stratejileri belirledi ve kampanya özelinde de hedefler tanımladı. Kampanya süresince daha önce kullanılan manuel teklif stratejileri ile karşılaştırma yapıldı. Tüm arama kampanyalarında akıllı teklifler kullanıldı. Form sayısını artırmak üzere bir strateji geliştirildi.

Türkiye’de yaşayan ve ev almakla ilgili Google’da arama yapan kullanıcıların hedeflendiği kampanyalarda akıllı teklif stratejileri kullanılarak markasız reklam harcamalarında bir önceki döneme göre dönüşüm oranı %75 oranında artrıldı; edinme başı maliyetlerde %38’lik düşüş gerçekleşti. Aynı zamanda markasız reklam harcamaları bir önceki yıla göre %255 artırıldı.

“Akıllı teklif stratejileriyle hedeflediğimiz dönüşüm oranlarında oluşturduğumuz kampanya ve kitle hedeflemelerimizi doğru kurgulayarak ve kullanıcıların ilgisini doğru yayınla birleştirerek oransal olarak artışlar sağladık. Oldukça yüksek derece bir değişim elde ettiğimiz için önümüzdeki dönemde de otomatik tekliflerden faydalanmaya devam edeceğiz.”

-Mahmut Şahin, Dijital Pazarlama Yöneticisi, Eminevim

Teknosa Akıllı Teklif sayesinde Dinamik Arama Ağı Reklamları'ndan elde ettiği geliri %27 artırdı