Jobtome’ın tek dokunuşla bültene kaydolma özelliği abonelik oranını %21 artırdı

Jobtome, 34 ülkede aylık olarak 10 milyonu aşkın etkin kullanıcıya hizmet sunan uluslararası bir iş ilanı sitesi. Jobtome pazarlama ekibi, tüm bölgelerde iş arayan çok sayıda kullanıcının mobil cihaz kullandığını belirledi. Bu kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak için Jobtome, e-postayla iş uyarısı hizmetine tek dokunuşla abonelik özelliğini etkinleştirmeye karar verdi.

Jobtome Hakkında
Genel merkez: İsviçre
Kuruluş tarihi: 2012
www.jobtome.com
Hedefler
Kullanıcı deneyimini geliştirme
E-postayla iş uyarısı aboneliklerini artırma
Yaklaşım
Tek dokunuşla kaydolma API'sinin uygulanması
Etkinin değerlendirilmesi için A/B testi yapılması
Sonuçlar
Abonelik oranında %21 artış
30 günlük sürede kullanıcı başına ortalama geri gelme oranında %15 artış
Gmail'den geri dönme oranında %35 azalma

Chrome Geliştirici Zirvesi'nde yapılan duyuruları görüştükten sonra Jobtome ekibi, markanın e-postayla iş duyurusu abonelikleri için tek dokunuşla kaydolma API'sini uygulamaya koydu. Kullanıcıların, Jobtome hizmetlerine değil, bir bültene kaydolduklarını anlamalarını istiyorlardı. Abonelik oranı üzerindeki etkisini ölçmek ve geri gelen kullanıcı verilerini analiz etmek için bir ay boyunca A/B testi yaptılar.

Tek dokunuşla kaydolma işleviyle kullanıcı adını alabildiğinden Jobtome, daha önce mümkün olmayan bir şeyi yaparak e-posta iş uyarılarını özelleştirmeye başladı. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan bu özellik, 30 günde kullanıcı başına ortalama geri gelme oranını %15 artırdı. Yeni özelliğin, kullanıcıların e-posta adresini doğru bir şekilde alarak yazım hatalarını önlemesi sayesinde Gmail'den geri dönme oranı %35 azaldı. Genel olarak, dikkat çekici test sonuçları elde edildi ve Jobtome'ın bültene abonelik oranı %21 artış gösterdi.

Ardından Jobtome bu çözümü çeşitli ülkelerde uygulamaya koyarak abonelik oranlarında oldukça olumlu artışlar elde etti: İrlanda'da %18, Almanya'da %25, Rusya'da %30, Arjantin'de %16, İsviçre'de %15, Kolombiya'da %8 ve Kanada'da %12.

YouTube'daki Performans Reklamları: NordVPN, videolardan yararlanarak Arama Kampanyalarından 5 kat ucuza 13.000'den fazla dönüşüm sağladı