Toyota, test sürüşlerini artırmak için veriye dayalı ilişkilendirmenin gücünden yararlanıyor

Yeni bir araba almadan önce test sürüşü yapmak her zaman iyi bir fikirdir, karar vermemizi kolaylaştırır. Seçeneklerin katlanarak artmasıyla ve tüketicilerin satın alma kararına giden yolda daha fazla aşamadan geçmeye başlamasıyla Toyota, araçlarında test sürüşlerini ve buradan gelen dönüşüm rakamlarını artırmaya karar verdi.

Toyota Türkiye hakkında
Türkiye'deki çalışmalarına 1990'da başladı
Merkezi, İstanbul'da bulunuyor
Hedefler
Test sürüşü sayısını %20 oranında artırmak
Aynı reklam bütçesi dahilinde, form doldurma maliyetini %20 oranında azaltmak
Teklif optimizasyonu için harcanan zamanı yarı yarıya kısaltıp stratejik görevlere odaklanmak
Yaklaşım
Teklif verme ve raporlama için Search Ads 360'taki veriye dayalı ilişkilendirme modelini benimseme
Teklifleri veriye ve makine öğrenimine göre otomatik hale getirme
Bütçeyi verimli bir şekilde kullanmak için Search Ads 360 bütçe yönetimi özelliğini kullanma
Sonuçlar
Test sürüşü yapan potansiyel müşteri sayısı %37,9 arttı
Potansiyel satış başına maliyetler %34,8 iyileştirildi
Ortalama tıklama başına maliyet %33,5 ve maliyet %10,2 iyileştirildi

Performics Türkiye ile birlikte çalışan Toyota, teklif verme ve raporlama için Search Ads 360'taki veriye dayalı ilişkilendirme modelini kullanmaya karar verdi. Toyota araçlarında test sürüşlerini artırmak ve aynı zamanda aynı reklam bütçesi dahilinde test sürüşü formu başına maliyeti düşürmek istiyordu.

Tekliflerin veriye ve makine öğrenimine göre verildiği bu veriye dayalı ilişkilendirme modelinde, dinamik algoritmalar, kullanıcının satın alma yolculuğundaki her tıklamaya atanacak teklif miktarını belirliyor, dönüşüm ve dönüşüm olmayan yolları dikkate alıyor.


“Search Ads 360’ı kullanarak potansiyel satış başına maliyetlerimizi %34,8 düşürdük ve artık stratejimizi daha da ileri taşımak için yeni fırsatları keşfediyoruz.”

- Burak Kartal, Kıdemli Pazarlama İletişim Yöneticisi, Toyota Türkiye


Search Ads 360'taki veriye dayalı ilişkilendirme modeli, Toyota'nın beklenenden ve hedeflenenden çok başarılı sonuçlar elde etmesini sağladı: Test sürüşlerinde %37,9 artış, olası satış başına maliyette %34,8 düşüş ve tıklama başına maliyette %33,5 iyileşme kaydedildi. Kampanyanın toplam maliyeti ise %10,2 düşüş gösterdi.

Toyota Türkiye'nin Kıdemli Pazarlama İletişim Yöneticisi Burak Kartal, "Toyota Motor’da yüksek teknolojiye sahip araçlara büyük önem veriyoruz. Bu nedenle kampanya performansımızı iyileştirmek için Search Ads 360’ı kullanmaya karar verdik," diyor.

"Test sürüşü dönüşümlerinde önemli sonuçlar almak için veriye dayalı ilişkilendirme modeli oluşturduk ve Search Ads 360’ın akıllı teklif stratejilerini kullandık. Search Ads 360’ın sunduğu özellikler yalnızca verimliliğimizi artırmaya yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda müşterimiz için hesap performansını da iyileştirdi."

- Erhan Yılmaz, Kıdemli SEM Yöneticisi, Performics Türkiye

Google AdWords, GarentaDAY için trafiği, telefon aramalarını ve geliri artırıyor