Travelstart'ın dönüşüm artışı denemesi görüntülü reklamların etkisini ortaya koydu

Travelstart'ın misyonunun temelinde, otel rezervasyonları, oto kiralama, tatil paketleri ve diğer seyahat hizmetlerini sunan kolay bir online rezervasyon platformuyla tüketicilere zaman ve para tasarrufu sağlamak ve stres yaşamalarını önlemek yer alıyor. Dönüşüm performansını başarının anahtarı olarak görseler de, büyüme hedeflerine ulaşmak için pazar payını ve markanın varlığını büyütmek ve ayrıca arama dışı çabalarında da en iyi performansı elde etmek de istiyorlardı.

Travelstart hakkında
Afrika'da faaliyet gösteren lider online seyahat acentesi
Tüm Afrika ve Orta Doğu'da ofisleri var
1999'da kuruldu
Hedefler
Pazar payını artırmak ve markanın varlığını büyütmek
Büyüme hedeflerine ulaşmak
Görüntülü reklam performansını artırmak
Yaklaşım
Google Görüntülü Reklam Ağı'nda dinamik yeniden pazarlama kampanyası yayınlandı
Dönüşümler ve site ziyareti davranışı üzerindeki nedensel etkiyi ölçmek için dönüşüm artışı denemesi yürütüldü
Sonuçlar
Site ziyaretçilerinde %20,7 artış
Sayfa görüntülemelerinde %24,9 artış
%5,4 daha fazla dönüşüm
%10,6 daha yüksek dönüşüm değeri

Travelstart görüntülü reklamların etkisini test etmek için Google Görüntülü Reklam Ağı'nda bir dinamik yeniden pazarlama kampanyası yayınladı. Özellikle ilgilendikleri nokta, bir yeniden pazarlama görüntülü reklamı görüp görmediklerinden bağımsız olarak kullanıcıların web sitesini ziyaret edip etmeyeceği ve dönüşüm sağlayıp sağlamayacağını saptamaktı.

Travelstart, kampanyanın dönüşümler ve site ziyareti davranışı üzerindeki etkisini ölçmek için Google'la birlikte bir dönüşüm artışı denemesi yürüttü. Denemede, uygun kullanıcılar deneme ve kontrol gruplarına ayrıldı. Deneme grubundaki kullanıcılara Travelstart reklamları gösterildi, kontrol grubundakilere ise gösterilmedi (bu kullanıcılara açık artırmadaki bir sonraki reklam gösterildi). Kontrol grubu, Travelstart Görüntülü Reklam Ağı kampanyası yayınlamamış olsaydı oluşacak olan ortamı temsil ediyordu.

"Sonuçlar, dolaylı dönüşüm kanallarının internetteki satışlara yardımının önemine ilişkin varsayımlarımızı tümüyle aştı.”

– Thomas Kutama, Performans Pazarlama Yöneticisi, Travelstart

Ekip, kontrol grubundan kaç kullanıcının Travelstart sitesini ziyaret ettiğini ve dönüşüm sağladığını ölçtü ve bu kullanıcıların davranışını, Travelstart görüntülü reklamlarını izleyen deneme grubundaki kullanıcılarla karşılaştırdı. Dönüşüm artışı denemesi, dinamik yeniden pazarlama reklamlarının artış sağladığını ortaya koydu: %20,7 daha fazla site ziyaretçisi, %24,9 daha fazla sayfa görüntüleme, %5,4 daha fazla dönüşüm ve %10,6 daha yüksek dönüşüm değeri.

Yeniden pazarlama faaliyetlerinin iyi performans sağladığını gösteren bu deneme sonuçlarından güç alan Travelstart, dinamik yeniden pazarlama faaliyetlerini Google'la üç önemli pazara, Nijerya, Kenya ve Mısır'a genişletiyor. Ayrıca, dinamik yeniden pazarlama kampanyalarının daha faydalı olmasını sağlamak için müşteri yaşam boyu değerini bir metrik olarak benimsedi.

"Bir online seyahat acentesi olarak, pazarlama hedeflerimizde dönüşüm sağladığı zaten bilinen kanallara odaklanıyoruz," diyen Travelstart Performans Pazarlama Yöneticisi Thomas Kutama şöyle devam ediyor: "Satışlara katkısı olduğunu kanıtlayamazsak dönüşüm hunisinin üst kısmındaki etkinlikleri onaylamak güçleşiyor. Dönüşüm artışı denemesini görüntülü reklamların rolünü kanıtlamak için kullandık ve sonuçlar, dolaylı dönüşüm kanallarının internetteki satışlara yardımının önemine ilişkin varsayımlarımızı tümüyle aştı. Artık Görüntülü Reklam Ağı'ndaki faaliyetlerimizi artırma konusunda kendimizden daha eminiz ve bize sağlayacağı katkıyı görmek için sabırsızlanıyoruz."

Babbel, Akıllı Teklif ve duyarlı reklamlarla olası satış maliyetini etkili şekilde yönetiyor