LC Waikiki, Dönüşüm Hunisinin Orta Kısmına Yaptığı Yatırımla Marka Aramalarını %22 Oranında Artırıyor

LC Waikiki, 38 ülkede 833 mağaza ile faaliyet gösteren ve bunların 15'inde pazar lideri konumunda olan bir Türk giyim markası ve perakendecisidir. Şirket bu çalışma öncesinde dijital platforma sınırlı şekilde odaklanmış olmakla birlikte markanın dijital dünyadaki yerini genişletmek, ek e-ticaret geliri sağlamak ve dijital pazar payını büyütmek amacıyla yeni bir strateji geliştirmiştir.

LC Waikiki Hakkında
38 ülkede 833 mağaza ile faaliyet gösteren ve bunların 15'inde pazar lideri konumunda olan bir Türk giyim markası ve perakendecisidir.
HEDEFLER
Dijital dünyadaki varlığını artırmak
Ek e-ticaret geliri sağlamak
Dijital pazar payını artırmak
YAKLAŞIM
Devamlı yayında olan görüntülü reklam kampanyaları başlattı
Jenerik arama kampanyalarının kapsamını artırdı ve optimize etti
TrueView ve Bumper reklamlar da dahil olmak üzere, kategori özelinde YouTube reklamları geliştirdi
SONUÇLAR
Marka üzerinde düşünme ve marka ilgisi tüm kategoriler için arttı
Web sitesi yeni ziyaretçileri %26 oranında arttı
Organik oturumlar %38 oranında arttı ve organik kanal geliri %63 oranında artış gösterdi
Doğrudan oturumlar %15 oranında arttı ve doğrudan kanal geliri %37 oranında artış gösterdi
Marka arama hacmi %22 oranında arttı
Toplam web sitesi geliri %44 oranında arttı

LC Waikiki ekibi, Google ve dijital ajansı SEM ile yakın iş birliği içinde çalışarak ana hedeflerini marka arama hacimlerini artırmak, organik ve doğrudan kanal trafiğini artırmak, yeni ziyaretçi sayılarını yükseltmek ve toplam e-ticaret gelirini büyütmek olarak belirledi.

Başlangıç adımları olarak marka, yeni trafik çekmek için sürekli yayında olan görüntülü reklam kampanyaları başlattı ve pazar payını büyütmek amacıyla jenerik arama kampanyalarının kapsamını genişletti ve optimize etti. Ekip aynı zamanda, TrueView ve Bumper Reklamlar da dahil olmak üzere kategoriye özel YouTube reklamları geliştirerek LC Waikiki'nin kategori sahipliğini büyütmesini sağladı.

Daha sonra LC Waikiki, Google ve SEM kampanyaların etkisini anlamak için gelire dayalı nedensellik analizi yürüttü. Sonuçlar, dönüşüm hunisinin orta kısmına yönelik olarak yapılan kategori özelindeki YouTube yatırımı ile birlikte görüntülü reklamcılığa yapılan yatırımın marka arama hacmini, yeni ziyaretçi sayısını ve toplam geliri artırdığını gösterdi.

YouTube sayesinde marka üzerinde düşünme ve marka ilgisi tüm kategoriler için artarken, yeni web sitesi ziyaretçileri %26 oranında artış gösterdi. Organik oturumların %38 oranında büyümesine ve organik kanal gelirinin %63 oranında artmasına ek olarak, doğrudan oturumlar %15 oranında arttı ve doğrudan kanal geliri %37 oranında artış gösterdi. Tüm bunlara ek olarak, yürütülen nedensellik analizi, yeni yaklaşım olmasaydı LC Waikiki'nin marka arama hacminin %22 oranında ve toplam web sitesi gelirinin ise %44 oranında daha düşük olacağını kanıtlar nitelikteydi.

Babyshop, mobil mağazasının trafik ve dönüşümlerini artırmak için Mobil Arama Ağı Reklamları kullanıyor