Caserola, Akıllı Optimizasyonlarla Mobil Dönüşümleri %300 Artırdı

Caserola, Bükreş'te yaşayan tüketicilere en iyi restoranlardan paket yemek servisi yapmaya kişisel bir yaklaşım getirmeyi hedeflemektedir. Bir kullanıcı Caserola yoluyla yemek siparişi verdiğinde, şirket bu siparişi iş ortağı restorana iletir ve müşterinin kapısına kadar götürür. Caserola, bir mobil tarayıcı üzerinden web sitesinde ve iOS veya Android uygulamalarında aynı teklifi sunarak tüm cihazlarda tutarlı bir kullanıcı deneyimi oluşturmak istiyordu.

Caserola hakkında
2012'de kuruldu
Merkezi Bükreş'te
Paket yemek servisi
www.caserola.ro
HEDEFLER
Tüm cihazlarda tutarlı bir kullanıcı deneyimi oluşturmak
Ölçeklenebilirliği artırmak
Hataları azaltmak
Hedef kitleye, uygun ve alakalı mesajlarla ulaşmak
YAKLAŞIM
Google Cloud Platform'a geçildi
Firebase'i kullanmaya başladılar
AdWords kampanyaları ve reklamları mobil platform için optimize edildi
Evrensel Uygulama Kampanyaları yayınlandı
SONUÇLAR
Yatırım getirisi %30'un üzerinde artış gösterdi
Mobil dönüşümler %300 arttı
Dönüşüm başına maliyet %30 düştü
Mobil platformdan sağlanan gelir 9 kat arttı
Caserola hakkında
2012'de kuruldu
Merkezi Bükreş'te
Paket yemek servisi
www.caserola.ro

Genel Müdür Bianca Rusu, "En iyi restoranların menülerine ulaşmak, hızlı teslimat ve sınıfının en iyisi hizmet almak isteyen bir niş müşteri grubuna odaklanıyoruz," diyor. "Hataları azaltmak için, ortak bir arka uca dayalı, ölçeklenebilir, hızlı bir çözüme ihtiyacımız vardı ve hedeflediğimiz spesifik niş kitleye doğru zamanda doğru mesajı vermemiz gerekiyordu."

Ekip yeniden tasarlanan web sitesini, mobil siteyi ve iki uygulamayı kullanıma sunarken Caserola, Google altyapısından yararlanmayı tercih etti ve Google Cloud Platform'a geçiş yaptı. Sitelere ve uygulamalara yönelik ortak arka uç, Google Cloud'daki özelleştirilmiş bir bilgisayarda bulunuyor. Böylece, şirket günün en yoğun saatlerinde bile hızlı ve güvenilir şekilde ölçekleme yapabiliyor.

Birden fazla reklam ağında dönüşümlerin segmentasyonunu ve kolay izlenmesini sağlayacak tek tip bir analiz platformu arayan Caserola, aynı zamanda Firebase'i de kullanmaya başladı. Ayrıca izledikleri AdWords stratejisini revize ederek, teklif verme için cihaza özel bir yaklaşım geliştirdiler ve hem Android hem de iOS uygulamalarını etkili şekilde tanıtmak için Evrensel Uygulama Kampanyalarını kullanmaya başladılar. Müşterilerin yemek siparişi verme davranışı gün boyunca farklılık gösterdiğinden kampanyalar artık hem günün saatine hem de cihaza göre optimize edilirken, Caserola'nın mobil reklamlarında uygun harekete geçirici mesajlara ve telefon uzantılarına yer veriliyor.


"Konu hizmet olduğunda yerel bir aile işletmesi gibi davranmak, teknoloji söz konusu olduğundaysa pazarda dünya sınıfında, trend belirleyici olmak istiyoruz."

- Bianca Rusu, Genel Müdür, Caserola


Daha önce, Caserola'nın mobil payı %15'ti ve %30 olan pazar ortalamasıyla karşılaştırıldığında bu düşük bir orandı. Ancak, mobil platform stratejisini tümüyle yenileyen şirketin bugün AdWords arama kampanyalarından edindiği müşterilerin %50'ye yakını mobil cihazlardan geliyor. Telefon uzantılarını kullanmak ve teklifleri cihaza ve günün saatine göre farklılaştırmak yatırım getirisinde %30'un üzerinde artış sağladı.

Caserola, mobil site hızını optimize ettikten sonra Sitemi Test Et'i kullandı ve sayfa yüklenme sürelerinin 3,5 saniyeden 2 saniyenin altına düştüğünü gördü. Mobil sitenin yayınlanması ve hızının optimize edilmesinden bu yana, Caserola'nın mobil platformdan elde ettiği gelir dokuz kat, AdWords mobil gösterimleri %200, aldığı mobil tıklamalar %250 ve mobil dönüşümler %300 arttı.

7d062 screen shot banner
Discovery Limited AdWords Çağrı Raporlama Sayesinde Mobil YG'yi Artırdı