Weenect Site Hızını Ele Alarak Mobil Dönüşümleri ve Geliri Artırıyor

Weenect çocuklar, evcil hayvanlar ve yetişkinler için GPS izleme çözümleri sunuyor. Merkezi Fransa'da bulunan girişim, marka bilinirliğini geliştirmek ve toplam internet satışını artırmak istiyordu. Mobil cihazların trafik payındaki kayda değer artışın yanı sıra Weenect, performans sonuçlarını iyileştirmek amacıyla mobil stratejisini yeniden gözden geçirip mobil kullanıcı deneyimini hassaslaştırmaya karar verdi.

Weenect hakkında
GPS ile aile izleme çözümleri
2013'te kuruldu
Merkezi Suresnes, Hauts-de-Seine, Fransa
17 çalışana sahip
HEDEFLER
Marka bilinirliğini geliştirme
Toplam internet satışını artırma
YAKLAŞIM
Mobil site deneyimi geliştirildi
Mobil site hızı artırıldı
SONUÇLAR
Mobil dönüşümün payı %23'ten %33'e yükseldi
Mobil gelirin payı %21'den %32'ye çıktı
Mobilden sağlanan cihazlar arası dönüşüm an itibarıyla toplam dönüşümlerin %10'una karşılık geliyor

Web sitesini mobil cihaz üzerinden ziyaret eden kullanıcıların önemli bir paya sahip olduğu dikkate alındığında Weenect'in mobil cihazlara yönelik AdWords yatırımını artırması mantıklıydı. Ancak ekip, artırılan bu yatırımdan en iyi şekilde faydalanmak için mobil deneyimi optimize etmesi gerektiğini biliyordu.

Weenect, sitenin mobil hızını artırmak için Google ile birlikte çalışarak birçok iyileştirme uyguladı. Bunların arasında, mobil deneyimi kolaylaştırmak amacıyla animasyonları statik resimlerle değiştirmek ve masaüstü bilgisayar ekranlarında beliren tüm açılır pencereleri kaldırmak yer alıyordu. Mobil cihaz kullanıcılarına özel yeni bir menü oluşturup yeni bir mobil dönüşüm hunisi de tasarladılar. Daha basit olan bu mobil uyumlu yaklaşım, daha az bilgi ve azaltılmış metin sayesinde kullanıcı deneyimini etkili biçimde kolaylaştırdı.


"Mobil cihazların, satış artışı üzerindeki güçlü etkisini anlamamıza yardımcı olan sonuçlar çok motive ediciydi. Bu, yalnızca bir başlangıç."

 - Adrien Harmel, CEO ve Kurucu Ortak, Weenect


Sonuç olarak mobil performans önemli ölçüde iyileşti. Mobil dönüşümün payı %23'ten %33'e, mobil gelirin payı ise %21'den %32'ye yükseldi. Weenect, an itibarıyla mobilden sağlanan cihazlar arası dönüşümün toplam dönüşümlerin %10'una karşılık gelmesiyle AdWords yatırımını %50 artırdı.

CEO ve Kurucu Ortak Adrien Harmel düşüncelerini şöyle dile getiriyor: “Bu sonuçlar mobil ağırlıklı bir stratejinin gücünü görmemizi sağlıyor. Masaüstü ve mobil artık farklı şekilde ele alınacak. Hedefimiz, her iki platformda da aynı dönüşüm oranına ulaşmak ya da en azından bunu denemek. Müşteriler farklı ekranlardan aynı şeyleri beklemiyor, bu nedenle farklı ekranlarda satışı artıracak araçlarımız da aynı olmamalı.”

Mobil Siteniz Yeterince Hızlı mı? Sitenizi Test Edin.