Atlamak ya da atlamamak. İzleyicilerin reklamları atlamasına izin veren TrueView YouTube reklamları ile bu seçeneğin sunulmadığı videodan önce gösterilen reklamlar arasında karar verecek şirketleri bekleyen soru budur. Bu çalışma, söz konusu dengeyi araştırır ve doğru seçimin hangisi olduğunu sadece öncelikler belirleyebilir. Örneğin, izleyicilerin %78'i reklamı atladığından TrueView için marka etkisi daha düşüktür, ancak TrueView aynı zamanda daha uygun maliyetli bir çözüm olabilir.

Bu çalışma, 18 TrueView marka algısı güçlendirme kampanyasının meta analizini içerir. TrueView biçimi, kullanıcıların reklamları atlamasına izin verirken, Videodan Önce Gösterilen Reklamları tercih eden reklamverenler, bir açık artırma sistemine dayalı olarak yalnızca tamamlanan görüntüleme başına ödeme yapar (sabit BGBM).

Temel bulgular:

  • Kullanıcılar görüntülemelerin %78'ini atladığından, TrueView'un genel marka etkisi daha düşüktür
  • Atlanan görüntülemeler (= ödeme yapılmayan gösterimler), marka metrikleri üzerinde yine de önemli düzeyde olumlu etkiye sahiptir
  • Bu, TrueView'un ücretli iletişim başına marka algısı güçlendirme bakımından Videodan Önce Gösterilen Reklamlara göre 2,8 kat daha etkili olduğunu gösterir
  • Tamamlanan dönüşüm başına en yüksek teklifin 0,04 Euro olduğu TrueView, Videodan Önce Gösterilen Reklamlara göre daha verimlidir. Başka bakımlardan, Videodan Önce Gösterilen Reklamlar daha verimlidir.