Bir gün değil her gün: Sevgililer Günü 2020 Başucu Kitabı

Zeynep İyigün / Şubat 2020

Sevgililer Günü’nün ne olduğuyla ve de kim için neler ifade ettiğiyle ilgili pek çok havalı söz söyleyebiliriz. Bunları bir kenara bırakıp, tek bir şey söylememiz gerekirse; sevdiklerimize verdiğimiz değeri gösterdiğimiz ve de her defasında 14 Şubat’ın bir günden öte bir anlam taşıdığını dile getirdiğimiz bir dönem olarak tanımlayabiliriz.

Türkiye özelinde baktığımızda ise bu dönemin her yıl daha da önem kazandığını görüyoruz. “Sevgililer Günü Hediye” aramaları 2019 yılında önceki yıla göre Türkiye’de %5,4 artış göstererek bugüne kadarki en yüksek değerine ulaştı. Ve hediyesini son dakikaya bırakan tüketiciler Türkiye’de son 3 yıldır “aynı gün teslimat” aramalarını Sevgililer Günü haftasında artışa geçiriyor. 2019 yılında bu aramalar bir önceki haftaya göre %69 artış gösterdi.

Sevgililer Günü’nde yeni müşteriler edinmek isteyen perakendeciler için yepyeni içgörüleri ve yalnızca bugüne değil, tüm özel günlerde hazırlayacağınız kampanyalara uyarlayabileceğiniz stratejileri bir araya getirdiğimiz 2020 Başucu Kitabı’nı aşağıdan indirebilirsiniz.

2020’de en çok okunan 10 Think with Google makalesi