Modanisa, Search Ads 360'ın özelleştirilmiş veriye dayalı teklif verme özelliğiyle Ramazan ayında satışlarını %112 artırdı

Şubat 2019

Online platformdan satış yapan yüzlerce marka ve onlarca tasarımcıyla dünya genelinde 400 milyon Müslüman kadına giyim tarzı seçenekleri sunan Modanisa, Ramazan ayında satışlarını artırmak için Search Ads 360'ın özelleştirilmiş veriye dayalı teklif verme özelliğinden yararlanmaya karar verdi.

Modanisa hakkında

Modanisa, 120'den fazla ülkede küresel müşteri tabanına hizmet veren bir moda e-ticaret şirketi.

Merkezi İstanbul’da

www.modanisa.com

Hedefler

İşlem hacmini en üst düzeye çıkarmak

Edinme başı maliyeti azaltmak

Operasyonel verimliliği artırmak

Yaklaşım

Search Ads 360 yoluyla veriye dayalı teklif stratejileri benimsendi

Sonuçlar

İşlemler %112 arttı

Edinme başı maliyet %35 iyileşti

Tıklama oranı %30 arttı

Manuel görevlerden haftada 8 saat tasarruf edildi

Modanisa, Ramazan ayı gibi promosyon dönemlerinde işlem hacmini en üst düzeye çıkarmak için moda ekosistemine uyarlanmış bir ayar kullanarak belirli pazarlardaki tüm arama kampanyalarını optimize etmek istiyordu. Dolayısıyla, kullanıcıların işlem yollarının tanımlanıp sağlam ve tutarlı bir optimizasyon için ek analiz olarak birden çok temas noktasından yararlanılması amaçlanıyordu. Modanisa ekibi ayrıca, manuel yapılan çalışmaları otomatik hale getirip şirket içinde daha stratejik görevlere odaklanarak reklam operasyonlarının verimliliğini artırmayı da hedefledi.

Modanisa, her bir pazarın dönüşüm hunisine göre en iyi üç pazarının arama yapısını segmentlere ayırdı ve bunların tamamını etiketledi. Doğru dönüşüm değerinin dinamik bir şekilde atanması için her bir dönüşüm hunisine üç veriye dayalı ilişkilendirme modeli uyarlandı. Her bir pazarın her dönüşüm hunisi adımı için Search Ads 360 yoluyla veriye dayalı ilişkilendirme modellerine dayanan teklif stratejileri etkinleştirildi. Veriye dayalı ilişkilendirme modelini ve teklif stratejilerini eklenecek yeni kampanyalar konusunda güncel tutmak için etiketlere göre otomatik kurallar eklendi.

“Search Ads 360'ın veriye dayalı teknolojileri, farklı ülkelerde ve farklı dillerde hedeflerimize sürekli olarak ulaşmamız konusunda bize son derece yardımcı oldu.”

– Hüseyin Tamalı, Dijital Pazarlama Direktörü, Modanisa

Market Finder'dan belirsiz dönemde gerekli önlemleri almak için ihtiyacınız olan kaynaklar