Kullanıcı deneyimindeki iyileştirmeler CarFlexi’nin mobil YG'sini %45 oranında artırıyor

Eylül 2018

CarFlexi’nin tasarım ve pazarlama ekipleri, markanın mobil web sitesindeki hemen çıkma oranlarını düşürmek ve dönüşüm oranını artırmak istiyordu. Google kullanıcı deneyimi uzmanlarıyla güçlerini birleştirerek, CarFlexi'nin mobil sitesiyle etkileşime giren kullanıcıların davranışlarına yönelik ayrıntılı bir analiz yürüttüler.

CarFlexi hakkında

Dünya çapında birden fazla araç kiralama çözümü sunan aracı firma

Genel merkezi Zug, İsviçre'de

www.carflexi.com

Hedefler

Mobil kullanıcı deneyimini iyileştirme

Mobil platformda dönüşüm oranlarını artırma

Yaklaşım

Mevcut mobil reklam öğelerinin ayrıntılı analizi yapıldı

Kullanıcı deneyiminde yapılacak iyileştirmeler saptandı ve gerçekleştirildi

Sonuçlar

Mobil yatırım getirisinde %45 artış

Mobil gelirde %10 büyüme

Google Analytics veri ve kullanılabilirlik araştırmasından elde edilen bulgular bir mobil kullanıcı deneyimi laboratuvarında ele alındı. CarFlexi’nin pazarlama ve tasarım mühendisliği ekiplerinin yanı sıra CEO'sunun da katıldığı atölyede, kullanıcı deneyimi iyileştirmesiyle ilgili 15 öneri oluşturuldu.

Bir Google kullanıcı deneyimi uzmanı ile CarFlexi arasında yapılan düzenli telefon görüşmeleri, değişikliklerin uygulanma sürecinde şirket içi ekibinin önerilere, en iyi uygulamalara ve desteğe erişmesini sağladı. Altı ay sonra Google ve CarFlexi, Google Analytics kullanarak sonuçları değerlendirdi.

Sadece ana sayfaya bakıldığında, değişiklikler kullanıcı etkileşimini belirgin ölçüde artırmış, hemen çıkma oranında %8,6 düşüş, ortalama ziyaret süresinde %15 artış ve tıklama oranında %31 yükselme meydana gelmişti. Aynı zamanda, ürün listeleme sayfalarındaki değişiklikler sonucunda tıklama oranı %31 artmış ve çıkış oranı %24 azalmıştı. Genel olarak sitedeki değişiklikler mobil gelirde %10, yatırım getirisinde ise %45 artış sağlamıştı.

Sosyal medya stratejinizi öngörülemeyen dönemlere uyarlama