Financial Times ve Essence İçin, Tek Bir Platform Erişimle Kontrolü Bir Araya Getiriyor

Temmuz 2016

Financial Times, marka bilinirliğini artırmak, ABD ve İngiltere'de dijital abonelik için talep almak için, görüntülü banner'lardan ve TrueView reklamlarından yararlanarak bir ürün eğitimi kampanyası tasarladı

Hedefler

Marka bilinirliğini artırmak, ABD ve İngiltere'de bulunan çok sayıdaki potansiyel dijital aboneden talep almak

Yaklaşım

Hem video hem de görüntülü reklamlardan yararlanılarak kampanya oluşturuldu

DoubleClick Campaign Manager üzerinden reklamlar sunuldu

Görüntülenebilir gösterimler, sıklık ve erişim DoubleClick Bid Manager üzerinden optimize edildi

Sonuçlar

Diğer open exchange video kampanya etkinliğine kıyasla %43 daha düşük görüntüleme başına tamamlanan görüntülenebilir gösterim maliyeti elde edildi

Önceki kampanyaya kıyasla %13 daha yüksek görüntülenebilirlik elde edildi

Bu kampanya için kullanılan diğer talep tarafı platformlarına kıyasla %121 daha yüksek tıklama oranı elde edildi

TrueView'dan görüntülü reklam ağına doğru yeniden pazarlamadan, sıralı Görüntülü Reklam Ağı yeniden pazarlama etkinliklerine kıyasla %11 daha yüksek tıklama oranı elde edildi

Geleneksel müşteri araştırmalarına kıyasla TrueView yeniden pazarlama etkinliklerinden %31 daha yüksek görüntüleme oranı elde edildi

 

1888 yılında Londra'da kurulan ve günümüzde global bir kapsama alanına sahip olan Financial Times, dijital gelişmelere yoğun şekilde odaklanmış durumda. Financial Times, marka bilinirliğini artırmak, ABD ve İngiltere'de dijital abonelik için talep almak için, görüntülü banner'lardan, 15-30 saniyelik videodan önce gösterilen reklamlardan ve TrueView reklamlarından yararlanarak bir ürün eğitimi kampanyası tasarladı. Bunun ardından dijital reklamcılık ajansı Essence, DoubleClick Bid Manager'ı kullanarak, kilit yayıncılarla hem serbest açık artırma hem de doğrudan satış yoluyla ticaret yapmak için otomatik bir yaklaşım benimsedi.

Programatik Hesap Yöneticisi Joseph Myers, "Essence'te daima kampanyalarımızın verimliliğini artırmanın yeni yollarını arıyoruz," diyor. "Bunun anahtarı görüntülenebilirliği en üst düzeye çıkarabilmek, sıklığımızı daha bütünsel bir şekilde kontrol edebilmek ve hedeflememizin doğruluğunu onaylayabilmek. DoubleClick araçları bu konuda bize inanılmaz yardımcı oluyor."

Ekip, DoubleClick Bid Manager'da demografi, yakın ilgi alanı, kategori ve pazar içi hedeflemeyi kullandı ve birinci taraf verilerinden yararlanarak yeniden pazarlama yaptı. Bu uygulama, Görüntülü (In-display) TrueView video reklamlarını ve farklı video süreleri kullanılarak yapılan yeniden pazarlamayı kapsadı.


"Hedeflemeyi kontrol altında tutup sıklığı yönetirken potansiyel abonelere çok daha fazla seçenek sunuyoruz. DBM üzerinden TrueView'un kampanyalarımızın başarısına katkısı çok büyük."

-Michael Dolan, Ücretli Medya Müdürü, Financial Times


Bu faaliyeti tek bir platform üzerinde yürüten Essence, video ve görüntülü reklam kampanyalarında gösterilen reklamların sıklığını kontrol edebildi. Bu, erişim kontrolü için her bir kullanıcının göreceği gösterimlerin sayısının sınırlandırılacağı anlamına geliyordu. Bu arada da Nielsen'ın Video Kampanyalarında Kitle İzleme ölçümlerinden elde edilen bilgiler, uygulanan hedeflemenin, amaçlanan demografiye ulaştığını doğrulama olanağı sağladı.

DoubleClick Bid Manager'daki Aktif Görüntüleme çözümü, görüntülenebilir gösterimlerin sayısını izledi ve görüntüleme olasılığı daha yüksek olan gösterimler elde edilmesi için bunların optimize edilmesini sağladı. Sonuç olarak, Financial Times bir marka kampanyasında bugüne kadarki en yüksek genel görüntülenebilirliğini elde etti: önceki kampanyaya kıyasla %13 daha yüksek. DoubleClick Bid Manager'daki video kampanya etkinliği için görüntülenebilirlik, farklı bir platformdaki video kampanya etkinliğine kıyasla %16,5 daha yüksekti.

DoubleClick Bid Manager üzerinden open exchange'de faydalanılan reklamlardan elde edilen tıklama oranı daha iyi görüntülenebilirlikle desteklendiğinde, diğer talep tarafı platformlarına kıyasla %121 arttı. Görüntüleme başına tamamlanan görüntülenebilir gösterim maliyeti ise diğer open exchange video kampanya etkinliğine kıyasla %43 düştü. Financial Times'ın TrueView'dan görüntülü reklama doğru yeniden pazarlaması, sıralı Görüntülü Reklam Ağı yeniden pazarlamaya %11 daha yüksek tıklama oranı sağladı. Farklı video süreleri kullanılarak gerçekleştirilen yeniden pazarlama etkinlikleri ise geleneksel müşteri araştırmalarına kıyasla %31 daha yüksek görüntüleme oranı elde edilmesini sağladı.

Financial Times'ta Ücretli Medya Müdürü olan Michael Dolan şöyle diyor: "Financial Times'ta programatiğe duyduğumuz ilgi giderek arttı. Bu bağlamda, video kampanya teklimize DoubleClick Bid Manager'da TrueView çözümünü eklemekten heyecan duyuyoruz," diyor. "Hedeflemeyi kontrol altında tutup sıklığı yönetirken potansiyel abonelere çok daha fazla seçenek sunuyoruz. Bu çözümün, kampanyalarımızın başarısına katkısı çok büyük."

Adreslenebilir TV Reklamcılığı: Daha İyi, Daha Kişisel TV ve Video Deneyimi Oluşturma