KitKat, Crossy Road Oyununu Canlandırmak için YouTube Yıldızlarıyla Birlikte Çalıştı

İndir
Ocak 2017

KitKat, oyun tutkunu topluluğun ilgisini çekmenin ve bu topluluğun oyun molalarında atıştırmalık olarak kendi markalarına yönelmesini sağlamanın yollarını arıyordu. JWT London ve Google ile çalışan KitKat, oyun tutkunlarıyla doğrudan onların dilinde konuşmalarını sağlayan bir konsept geliştirdi.

HEDEFLER

Oyun tutkunu topluluğun ilgisini çekme

Kitlenin özgün bir yolla marka üzerinde düşünmesini sağlama

YAKLAŞIM

Önde gelen iki YouTube yıldızının Crossy Road oyununun karakterlerini canlandırdıkları bir video yapıldı

Tam uzunluktaki videoyu tanıtmak için TrueView reklamları yayınlandı

SONUÇLAR

Uzun versiyon için 8,7 milyon görüntüleme

Kısa versiyon için 1,6 milyon görüntüleme

Reklam hatırlanabilirliğinde %44 artış

Marka üzerinde düşünmede %9 artış

Fikir, mobil cihazlar için tasarlanmış trafikten kurtulma oyunu Crossy Road'u, önde gelen YouTube yıldızlarından Miniminter (Simon Minter, 4 milyon abone) ile TBJZL'e (Tobi Brown, 2 milyon abone) yer veren üç dakikalık bir videoya dönüştürmekti. Oyunu insan ölçeğinde yeniden yaratmak için gerçek boyutlu gelişmiş bir setin kullanıldığı filmde oyunun karakterleri gibi giyinen iki yıldız, birbirleriyle yarışırken trafikten kaçıyor ve tüm bunları gerçek hayranların tezahüratları eşliğinde yapıyor.

KitKat oyunun yayıncısı Yodo1 ile yaptığı işbirliği sayesinde, uygulamada henüz yeni olan çok oyunculu özelliğe filmde yer verebildi. Video, Miniminter’ın YouTube kanalında sunuldu, montajlanmış versiyonları ise TrueView reklamları olarak yayınlandı.

Kampanya, videonun uzun versiyonun Miniminter'ın kanalında 8,7 milyon kez, kısa versiyonun ise 1,6 milyon kez görüntülenmesi sonucunu verdi. YouTube yorumları kampanyanın kitlede büyük ilgi uyandırdığını ortaya çıkardı. Diğer yandan bu çalışma, reklam hatırlanılabilirliğinde %44 ve marka üzerinde düşünmede %9 artış sağladı. Peki bu başarının sırrı nedir? YouTube yıldızları kampanyaya kendi devasa izleyici kitlelerini ve kamera karşısındaki kendine özgü rahatlıklarını kattı. KitKat ise muazzam seti hazırlayarak markanın ve oyun tutkunlarının tek başlarına başaramayacağı büyüleyici eğlenceyi sağladı.

Kitkat Body Gif
Actimel ile Anları Pazarlama: YouTube İle Güçlü ve Sağlıklı Olmada Kullanıcıları Destekleme