Oturma Odasında YouTube - Online Video Evimizin Değişmez Bir Parçası Oluyor

Ocak 2017

YouTube büyümesi sadece mobil cihazlarda gerçekleşmiyor. İngiltere'de televizyondaki izlenme süresinin diğer tüm cihazlardan daha hızlı artması, online videonun evimize gelerek oturma odasındaki yerini aldığını gösteriyor.

İster ekstrem spor görüntülerini, ister en son moda olan dans figürlerini isterse en eğlenceli yılbaşı şakalarının yer aldığı videoları arıyor olsunlar, izleyiciler seçtikleri içeriği YouTube'da bulabileceğini biliyor ve her zamankinden daha fazla YouTube izliyor. Ancak online videoya karşı artan ilgimizin arkasında sadece bu benzersiz video çeşitliliği yok. Online video, izleyicilere eşi benzeri olmayan görüntü seçeneklerine ek olarak bu görüntülerin nasıl ve nerede izleneceğine dair de sonsuz sayıda olanak sunuyor.

Mobil cihazlardaki YouTube tüketimi hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde hızlı büyümesini sürdürüyor. comScore'a göre YouTube'un İngiltere'deki yetişkinler tarafından toplam izlenme süresinin %70'i akıllı telefonlardan ve tabletlerden geliyor.1 Ayrıca izlenme süresi sadece küçük ekranlarda artmıyor. İngiltere'de YouTube izlenme süresinin en hızlı arttığı ekran, yıldan yıla iki kattan fazla artışla televizyon oldu. 2

moments body 1

İzleyicilerin diledikleri yerde ve diledikleri zaman geniş çeşitlilikte içeriğe ulaşabildiği YouTube'un, isteğe bağlı eğlenceyi yaşam tarzı olarak benimseyen 16-34 yaş aralığındaki kullanıcılar arasında popüler olması hiç şaşırtıcı değil. Bu ulaşılması zor grubun neredeyse yarısı YouTube'u televizyonlarından izlediklerini söylüyor3 ve YouTube gerçekten evlerin değişmez bir parçası haline geldikçe bu sayının artması bekleniyor.

Ekranlarla ilgili tek bir seçim yapma gereği söz konusu değil. Televizyon ve mobil cihazlar dahil, herhangi bir cihazdan YouTube'un en çok izlendiği zamanın akşam saatleri olması 4, kullanıcıların içerik izlemek istediklerinde kendileri için en kolay yeri seçtiklerini gösteriyor. Gerçekten de akıllı telefonlarda "ikinci ekran" özelliği çıktığından beri, bazı izleyiciler için tek seferde bir içerik yeterli olmuyor!

YouTube, kullanıcıların ilham almak, bilgi edinmek, eğlenmek ve kendi hikayelerini paylaşmak için başvurdukları kültürel bir alt yapıdır. İzlenme süresinin çeşitli cihazlarda artması, akıllı TV'ler ve YouTube'un oturma odalarındaki yerini sağlamlaştırması sayesinde reklamverenler artık izleyicilerle farklı içerikler üzerinden bağlantı kurmak için benzersiz bir fırsata sahip. Markalar bu yeni gerçekliği medya planlamalarına yansıtabilirse, bulunmayı bekleyen tutkulu ve ilgili bir kitleye ulaşabilir.

Online Video Reklamcılığında Başarı İçin Medya Planlamasıyla İlgili 4 İpucu