Reklamın Oscarları Effie Ödülleri Sahiplerini Buldu

Mayıs 2018

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın kazananları 9 Mayıs akşamı Raffles İstanbul’da düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. Bu özel gece Think with Google TR’de canlı olarak yayınlandı; gecenin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

İlk kez 2005 yılında başlatılan Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde bu yıl, finale 298 başvuru kaldı. Finalde, 20 altın, 18 gümüş, 32 bronz olmak üzere toplam 70 ödül sahiplerini buldu.

Yarışmaya, 01 Ocak 2017 - 01 Mart 2018 dönemi içinde TV, basın, radyo, açık hava, sinema, internet mecralarından en az birinde yayınlanmış ulusal kampanyalar katıldı. Yarışmaya katılan kampanyalar ayrıca; doğrudan pazarlama, satış promosyonu, satış noktası etkinlikleri, halkla ilişkiler, dijital gibi diğer iletişim çözümlerini de içeriyordu.

Jüri koltuğunda 17 deneyimli isim
Kazananlar, sektörün önde gelen isimleri, akademisyenler ve profesyonel marka yöneticilerinden oluşan 17 kişilik jüri heyeti tarafından belirlendi.

Kazananların tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Effie Awards Türkiye 2018 - Ödül Töreni
2021 ilk çeyreğinin en iyi reklamları ve öğrettikleri