Salı Günleri Artış Gösteren Şaşırtıcı Online Video Trendi

İndir
Brianne Janacek Reeber / Temmuz 2017

Online videoları televizyonlarına yayınlayıp canlı akışla oynatan tüketicilerin sayısı giderek artıyor. Elde edilen yeni veriler ise YouTube izleyicilerinin davranışları hakkında şaşırtıcı bir trendi gözler önüne seriyor. Hafta başı yoğunluğu dikkat çekici.

Kullanıcılar YouTube içeriğini oturma odalarında (oyun odalarında, çalışma odalarında ve yatak odalarında) izlemeye devam ettikçe güçlü davranış kalıplarının ortaya çıktığına şahit oluyoruz. Peki en güçlüsü hangisi? YouTube içeriğini televizyon ekranında izlemek, televizyonda TV yayını izlemeye çok benziyor.

İnsanlar YouTube içeriğini çoğunlukla hafta sonu televizyon ekranında izliyor. Spor, animasyon, yiyecek veya hobiler gibi tüm içerik türlerinde davranışları hep aynı. Yine de çok önemli bir istisna söz konusu: fitness içeriği.

Salı günleri, YouTube'daki fitness videolarının televizyon ekranlarında en yoğun izlendiği günler.1Bu da kullanıcıların kendi evlerinde ter dökerek formda kalmaya çalıştığını gösteriyor.

Bu bilgi, ClassPass'in 2016'da yayınladığı ve Salı gününün ülke çapında en popüler egzersiz günü olduğunu belirten verilerle örtüşüyor.

Peki, son YouTube kitle araştırması neyi kanıtlıyor? İnsanlar sporlarını yalnızca spor salonlarında yapmıyor.

4c5b0_Online-video-trends-tuesday-fitness-BODY

YouTube Verileri, ABD; fitness konulu videolar sınıflandırması, başlıklar, etiketler gibi herkese açık veriler temel alınarak yapılmıştır ve YouTube'da bulunan bu türdeki her videoyu kapsamayabilir. Ocak-Aralık 2016.

Bu da şu anlama geliyor: Sağlık, sağlıklı yaşam veya fitness kategorilerinde çalışan bir pazarlamacıysanız kendinizi #PazartesiMotivasyonu ile sınırlandırmayın. #DönüşümSalısı da ilgiyi hak ediyor.

Önemli Anları Kazanmak