YouTube Ads Leaderboard 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Şubat 2018

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen YouTube Ads Leaderboard, “Kreatif Dönüşüm” temasıyla 7 Şubat’ta İstanbul Soho House’ta gerçekleşti. Contagious Danışmanlık Ajansı’nın Kıdemli Stratejisti Dan Southern’in sunumuyla başlayan Ödül Töreni’nde 2017 yılının en çok beğenilen 10 YouTube reklamının yanı sıra, aylık olarak yayımlanan listelerde en çok yer alan marka ile kreatif ve medya ajansları da ödüllendirildi.

YouTube Ads Leaderboard 2017 Ödül Töreni

YouTube kullanıcılarının izlemeyi tercih ettiği en yaratıcı reklamları her ay öne çıkaran YouTube Ads Leaderboard, reklamverenler tarafından yakından takip ediliyor. Soho House’ta gerçekleştirilen 3. YouTube Ads Leaderboard Ödül Töreni, 2017 yılına damgasını vuran 10 YouTube video reklam kampanyasını açıklayarak sahiplerine ödüllerini verdi.

Ümit Erdim’in moderatörlüğünde düzenlenen Ödül Töreni, pazarlama dünyası ve kreatif dönüşüm söz konusu olduğunda önemli bir kaynak olarak öne çıkan Contagious Danışmanlık Ajansı’nın kurucu üyesi ve Kıdemlı Stratejisti Dan Southern’in “Yeni Pazarlama Metropolünde Seyretmek” adlı sunumuyla başladı.

Dijital dönüşümün markalar için ne anlama geldiği, markaların ve ajansların bu dönüşüme nasıl hazırlanması gerektiği, dijital çağın sunduğu fırsatlar, bu dönüşümde başarılı olmak için atılabilecek adımlar ve YouTube’u kampanyalarına başarı ile entegre etmiş global markalar ve kreatif ajansların hikayeleri, Southern’in değindiği konular arasındaydı.

Google Sektör Lideri Alp Refik ise kreatiflerin görevinin gün geçtikçe arttığına ve yaratıcılığa daha çok ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti ve Google Ajans İlişkileri Yöneticisi Yeşim Öztekin ile birlikte ödülleri sahiplerine takdim etti.

YouTube Ads Leaderboard Türkiye 2017’de en çok beğenilen ve ilk 10’a girmeyi başaran reklamlara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, ödül almaya hak kazanan marka ve ajanslar da şöyle:

Top 5 Marka
1- Turkcell
2- Unilever
3- Garanti
4- Vodafone
5- Samsung

Top 3 Kreatif Ajans
1- Rafineri
2- Alametifarika
3- JWT Manajans

Top 3 Medya Ajansı
1- Hype
2- Mindshare
3- Starcom

YTAL 2017
2020’nin en iyi 10 reklamını “en iyi” yapan neydi? 3 bağlamda açıklıyoruz