Pinshop Alışveriş Reklamları, gösterim hacminde ilk dört haftada %1.000'den fazla artış sağladı

Mart 2018

Elektronik cihaz, güzellik, giyim ve ev dekorasyonu gibi geniş bir yelpazede ürünler sunan karşılaştırmalı alışveriş hizmeti Pinshop, müşterilerine 600'den fazla mağazadan 17 milyonu aşkın teklif sunuyor. Kendi sayfalarıyla birlikte satıcı ortaklarının sayfalarına trafik ve müşteri çekmeyi amaçlayan Pinshop pazarlama ekibi, Alışveriş Reklamlarını denemeye karar verdi.

Pinshop hakkında

Karşılaştırmalı alışveriş hizmeti sunuyor

Arama motoru pazarlamacılığı ve feed yönetimine yönelik araç ve hizmetler sunan Semtail firması altında faaliyet gösteriyor

Ofisleri: Sollentuna ve Stockholm, İsveç

Hedefler

Siteye ve satıcı ortaklara ait sayfalara trafik ve müşteri çekmek

Yaklaşım

Alışveriş Reklamları kullanıldı

Sonuçlar

Gösterim hacminde %1.000'den fazla artış

Alışveriş Reklamı olarak yayınlanmaya uygun ürün oranında %25 artış

Pinshop, kısa bir süre içinde yaklaşımı ölçeklendirmek için bağlı olduğu Semtail tarafından geliştirilen feed yönetim çözümlerini ve SEM otomasyon yazılımlarını kullandı. İlk etapta üç farklı ülkeyi hedef alan marka, kampanyanın ilk ayında, gösterim hacminde %1.000 artışla birlikte yatırım getirisinde istikrar yakaladı.

Pinshop ve Semtail CEO'su Martin Lilliestierna, "Google'dan aldığımız destekle, kendimize ait Semtail teknolojisini ölçeklendirerek Alışveriş Reklamlarımızı iyileştirmeye, satıcılarımıza yeni çözümler sunmaya ve feed ile ilgili sorunları çözmeye devam ediyoruz" dedi. "Yoğun bir optimizasyon sürecinin ardından Alışveriş Reklamı olarak yayınlanmaya uygun, yüksek kaliteli ürünlerimizin oranını 30 gün gibi bir sürede %25 artırmayı başardık."

"Artık satıcılarımıza sunduğumuz trafik daha kaliteli. Satıcılarımızın günlük reklam bütçesinde gördüğümüz artış da bunu kanıtlar nitelikte."

– Martin Lilliestierna, CEO, Semtail ve Pinshop

Semtail, Pinshop örneğinden çıkardığı derslerle verdiği hizmetin kapsamını genişletmeyi başardı. "Kendi amaçlarımıza uygun olarak geliştirdiğimiz karşılaştırmalı alışveriş hizmeti feed yönetim aracımız sayesinde işletmemiz için yeni bir fırsat elde ettik," diyen Martin sözlerine şöyle devam ediyor: "Sunduğumuz otomasyon ve entegrasyon hizmetleriyle hem Alışveriş Reklamlarını çok sayıda satıcı için aynı anda yayınlama imkânı bulduk hem de diğer karşılaştırmalı alışveriş hizmeti ve ticaret sitelerine destek olduk."

Ticaretin geleceği artık bizimle. Hazır mısınız?