Akıllı Alışveriş kampanyası başlatan Dekorazon.com, bir ayda gelirini %142 artırdı

Şubat 2019

Ev yaşam ve dekorasyon web sitesi Dekorazon.com, mutfaktan ev aksesuarına, dekoratif mobilyadan aydınlatmaya, ev tekstilinden banyoya oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Müşterilerine modern bir çizgide yenilikçi ve özgün tasarımlar sunan Dekorazon.com, dekorasyon ürünleriyle ilgilenen kitleye ulaşarak marka bilinirliğini ve reklam harcamalarından elde ettiği geliri artırmak istedi.

Dekorazon hakkında

2013 yılında kuruldu

Genel merkezi İstanbul’da

Hedefler

Marka bilinirliğini artırmak

Reklam harcamalarından elde edilen geliri artırmak

Yaklaşım

Akıllı Alışveriş reklam modeli benimsendi

Sonuçlar

Dönüşüm birim maliyetinde %15 azalma

Dönüşüm değerinde %37 artış

Aylık gelirde %142 yükselme

Performans odaklı bir kampanya yürütmeye karar veren Dekorazon.com, mutfak kategorisi ile başlayarak Akıllı Alışveriş modelini benimsemeye karar verdi. Ajansı Optdcom ile kampanyayı kurgulayan Dekorazon.com, doğru hedef kitleye doğru yerde daha az maliyetle ulaşıp, ürünlerini geniş kitlelere görünür kılarak satışlarını artırmayı hedefledi.

Reklam yayınına başlanılan bir ay içerisinde dönüşüm birim maliyeti %15 azalırken dönüşüm değeri %37 artış gösterdi. Ayrıca elde edilen aylık gelir %142 yükseldi. Mutfak kategorisinde verimli sonuçlar elde eden marka, kampanya modelini diğer kategorilerde de kullanmaya başladı. Yaratılan kurgu ile satın almaya yakın kitleye ulaşıldı ve kullanıcıların aradığı ya da ilgilendiği ürünlere Dekorazon.com’da uygun fiyat ve kampanyalarla ulaşabileceği gösterildi.


“Akıllı Alışveriş reklam modelinin elde ettiği başarılı sonuçlar neticesinde olabilecek en hızlı şekilde bu kampanya türünü diğer kategorilerde de kullanmaya başladık.”

-Meltem Eğilli, Digital Marketing Executive, Optdcom


Marka, ölçümlemelerinde veriye dayalı ilişkilendirme modelini de kullanmaya başladı ve bu sayede cihazlar arası dönüşümü doğru bir şekilde ölçümleyerek optimizasyonlarında en doğru aksiyonları alma fırsatı yakaladı. “Gerek yeniden pazarlama gerekse yeni kullanıcı hedefli kampanyalarda birden çok cihaz üzerinden tüketicilere ulaşıyor olmamız, marka bilinirliğinin artırmasında ve tüketicilerin karar verme sürecinde oldukça etkili bir rol oynadı,” diye ekliyor Dekorazon Dijital Pazarlama Ekibi.

Akıllı Alışveriş reklam modelinin pazarlama stratejilerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Optdcom Genel Müdürü Serbay Arda Ayzit, “Google’ın her geçen gün gelişen teknolojisiyle ve makine öğrenimiyle paralel ürünlerini deneyimlemek ve Google ekibiyle koordineli çalışmak bizi başarıya götürdü.”

The Update: Yeni dönemde Google online etkinlikleri nasıl yönetiyor