Dinamik Arama Ağı Reklamları sayesinde First for Women, edinme başına maliyette %62 azalma sağladı

Ocak 2018

First for Women, kısa vadeli sigorta, hayat sigortası, ticari sigorta ve bireysel kredi gibi mali hizmetler sunan bir finans firmasıdır. Şirket, arama ağı reklamlarında büyük bir başarı yakalamış olsa da tam eşleşme anahtar kelime teklifinde karşılaşılan sınırlamaların farkındaydı. Ücretli Arama Müdürü Gavin Parker hedeflerini şu kelimelerle özetliyor: "Reklamlarımızın uygun ve alakalı olan her sorguda tetiklenmesini istiyorduk. Arama sorgularını derinlemesine inceleyip anahtar kelimeleri manuel olarak eklemenin getirdiği yükü de hafifletmeyi hedefledik." Firma, bu hedeflere ulaşmak için Dinamik Arama Ağı Reklamları'nı kullanmaya karar verdi.

First for Women hakkında

Kısa vadeli sigorta, hayat sigortası, ticari sigorta ve bireysel kredi hizmetleri sunuyor

2004'te kuruldu

Johannesburg, Güney Afrika merkezli

www.firstforwomen.co.za

Hedef

Maksimum kullanıcı talebi yakalama

Manuel anahtar kelime yönetimini en aza indirme

Yaklaşım

Dinamik Arama Ağı Reklamları kullanıldı

Sonuçlar

Tıklama oranında %81 artış

Edinme başına maliyette %62 azalma

"Sadece anahtar kelimeye odaklanan bir yaklaşımın trafik hacminde bize neler kaybettirdiğini Dinamik Arama Ağı Reklamlarını etkinleştirdikten sonra görebildik. Artık yeni anahtar kelime bulmak yerine web sitemizi daha alakalı içerikler ekleyerek güncel tutuyoruz."

– Gavin Parker, Ücretli Arama Yöneticisi, First for Women

First for Women ekibi, Dinamik Arama Ağı Reklamlarını kullanmaları durumunda, doğru anahtar kelimeleri manuel olarak seçmek zorunda kalmadan kullanıcı talebini yakalama fırsatını en iyi şekilde değerlendirebileceğini düşünüyordu. Gavin, "Dinamik Arama Ağı Reklamları, web sitemizin içeriğini "anahtar kelime" olarak kullanmakla kalmıyor. Aynı zamanda en alakalı reklamları oluşturup kullanıcıları en alakalı açılış sayfalarına yönlendiriyor," diyor.

Genel Dinamik Arama Ağı Reklamlarının trafiğini genel anahtar kelime kampanyalarıyla karşılaştıran firma, tıklama oranında %81 artış ve edinme başına maliyette %62 azalma sağladı.

Performansta meydana gelen bu tür artışları fark eden First for Women, daha sonra Dinamik Arama Ağı Reklamı kampanyalarına AdWords Akıllı Teklif stratejisi ‘Hedef EBM’ uyguladı. Gavin, "Dinamik Arama Ağı Reklamları ve Hedef EBM mükemmel bir uyumla çalışıyor," diyor ekliyor; "Artık elimizdeki bütçeyle mümkün olan en alakalı trafiği yakaladığımızdan kesinlikle eminiz. Üstelik sisteme, doğru kullanıcı için doğru teklifi öğrenme, tahminde bulunma ve belirleme fırsatı sunabiliyoruz."

First for Women yetkilileri otomasyon sayesinde, gün içinde daha stratejik hareket etme olanağı yakaladıklarını söylerken, arama kampanyalarının yönetilmesinden kazanılan zamanı, web sitesi ve içerik optimizasyonuna daha fazla odaklanmak için kullandıklarını belirtti. Gavin, "Dinamik Arama Ağı Reklamlarının gücünü içerikten aldığını biliyoruz. Bu nedenle hem verdiğimiz mesajları hem de bunları ifade etme biçimimizi geliştirmek için sürekli yeni yollar arıyoruz" dedi.

"Dinamik Arama Ağı Reklamları, gelecekteki ücretli arama stratejimizin en önemli basamaklarından biri olacak."

– Gavin Parker, Ücretli Arama Yöneticisi, First for Women

Market Finder'dan belirsiz dönemde gerekli önlemleri almak için ihtiyacınız olan kaynaklar