"Bana gerekenler mağazada var mı?" Anları

Eylül 2016

Arzu, satın alması gereken şeylerin mağazada olup olmadığını kontrol etmek için akıllı telefonunu kullanırken Walmart'a doğru yola çıkmıştı. Mağazanın mobil sitesindeki envanterde arama yaparak iki kilometre yürümenin zaman kaybı olmayacağından emin oldu.

Alexandra H Video

Eskiden tüketiciler tüm araştırmalarını masaüstü bilgisayarlarda yaparken, günümüzde "gitmek istiyorum" kararının verildiği anlarda onların en güçlü araçları ceplerindeki bilgisayarlardır. Bu örnekte, zaten yola çıkmış olan Arzu ihtiyacı olan şeylerin mağazada satılıp satılmadığından emin olmak için Walmart envanterinde arama yapar. Mağazaya gidiyor olsa da, sorusuna kesin yanıt alamadığında kolayca geri dönerek evine gitme kararı alabilir. Bu durumda, Walmart satış yapamadığı için kaybeder, Arzu ise alışverişini ihtiyaçlarını o anda karşılayan rakip bir mağazadan yapabilir.

"Gitmek istiyorum" kararının verildiği bu anlarda tüketicileri çekmek istiyorsanız markanızın mobil web sitesi iyi bir halde olmalıdır. Bunun için mobil sitenizin yüklenme hızını inceleyin, tüketicinin konumunu temel alarak içeriği özelleştirin ve işe yarayan bir arama dizini özelliğini kullanın.


“İnternet bağlantılı akıllı telefon kullanıcılarının %69'unun, sorularına kolayca yanıt bulmalarına yardımcı olan bir mobil site veya uygulamaya sahip bir markadan alışveriş yapma olasılıkları daha yüksektir.”

− Google/Ipsos, "Consumers in the Micro-Moment," (Mikro Anlarda Tüketiciler), 3. Dalga, ABD, n=1291 18 yaşından büyük İnternet bağlantılı akıllı telefon kullanıcıları, Ağustos 2015.


Şu An YouTube'daki En Büyük Trend Muhtemelen Hiç Duymadığınız ASMR Videoları