Yeni pazarlara açılırken Akıllı Görüntülü reklamların gücünden faydalanın, dönüşümü artırın

Nisan 2019

Türkiye’nin ilk uluslararası alışveriş platformu olan Modanisa.com, dünyanın beş kıtasında 130’dan fazla ülkede hizmet sunuyor. Her yıl e-ticaret platformuna 150 milyonun üzerinde ziyaretçi çeken Modanisa, modada son trendleri ve on binlerce ürün seçeneğini online kadın giyim platformunda kullanıcılarına sunuyor.

Modanisa hakkında

2011’de kuruldu

Moda e-ticaret şirketi

Merkezi İstanbul’da

Hedefler

Dönüşümü maksimum seviyeye çıkartmak

Tüm platformlarda trafiği arttırmak

Yeni pazarlarda marka bilinirliğini artırmak

Yaklaşım

Akıllı Görüntülü reklam modelinde otomatik teklif ve hedefleme yaklaşımı benimsendi

Sonuçlar

Dönüşüm oranında %58 artış

Uygulama oturumlarında %90, web oturumlarında %36 artış

Edinme başı maliyette %52 azalma

Modanisa, hem Türkiye hem de Fransa, Ürdün, Almanya, İngiltere, Kanada, Katar gibi ülkelerin de yer aldığı yurt dışı pazarında kullandığı Akıllı Görüntülü reklam modeliyle platformlarındaki trafiği artırmak ve dönüşümü maksimum seviyeye çıkarmak istedi. Bunun için de reklam modelinin sunduğu otomatik hedefleme ve kreatif reklam özelliklerinden faydalanmayı seçti.

Bir süredir aktif olarak yer aldığı pazarlarda tesettür giyimle ilgilenen yeni müşterilere ulaşmayı ve mevcut müşterilerine yeniden pazarlama hedeflemesiyle erişmeyi hedefleyen Modanisa, bir yandan da yeni pazarlarda aynı hedef kitleye ulaşarak marka bilinirliğini artırmayı amaçlıyordu.

Akıllı Görüntülü reklamların sunduğu makine öğrenimi teknolojisi, Modanisa’nin hem içinde bulunduğu hem de yeni açıldığı pazarlarda kısa sürede başarıya ulaşmasını sağladı. Otomatik teklifler ve hedefleme yöntemi, doğru kitleye ulaşmak için ayrılan bütçenin doğru şekilde yönetimini mümkün kıldı. Akıllı Görüntülü reklamların sağladığı otomatik reklam oluşturma özelliği, görsel çeşitlilik yaratıp pek çok farklı kombinasyonda reklam gösterimiyle ilgili kitlelerin dönüşümünü mümkün kıldı.

Operasyonel anlamda da verimlilik sağlayan reklam modeli, Modanisa’nın platformlarındaki dönüşüm oranını %58; uygulama oturumlarını %90, web oturumlarını ise %36 artırdı. Edinme başı maliyet ise %52 azaldı.

"Akıllı Görüntülü reklamların makine öğrenimi teknolojisi; teklif, reklam ve hedef kitle stratejisini otomatize ederken mevcut ve yeni açıldığımız pazarlarda hedeflerimize kısa sürede ulaşmamıza yardımcı oldu.Tüm bu özellikler aynı zamanda operasyonel olarak zaman kullanımında verimlilik sağladı.”

-Dilan Timur, Dijital Pazarlama Takım Lideri, Modanisa

Modanisa, Search Ads 360'ın özelleştirilmiş veriye dayalı teklif verme özelliğiyle Ramazan ayında satışlarını %112 artırdı