CEPTETEB, Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları sayesinde Görüntülü Reklam Ağı'ndaki performansını yükseltip dönüşüm hacmini %31 artırdı

Mayıs 2017

CEPTETEB anlaması ve kullanması kolay ürünlerle basit bir bankacılık deneyimi sunmayı hedefleyen tam kapsamlı bir direkt dijital bankacılık platformudur. Bu nedenle CEPTETEB, müşterilerine tek platform üzerinde yalnızca bir tasarruf hesabı, bir mevduat hesabı, bir kredi kartı ve bir bireysel kredi hesabı sunuyor.

HEDEFLER

Mobil ve masaüstü platformda kredi başvurularını artırma

Tamamlanan kredi başvurusu başına maliyeti azaltma

YAKLAŞIM

Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları uygulandı

SONUÇLAR

Dönüşüm hacminde %31 artış

Dönüşüm başına maliyette %14 azalma

Markanın ücretli trafiğinin büyük bölümü Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyalarından geldiği için, bu kampanyaların optimize edilmesine öncelik verildi. CEPTETEB hem mobil hem de masaüstü cihazlardan yapılan kredi başvurularının sayısını artırmak ve tamamlanan kredi başvurusu olarak tanımladığı her bir dönüşümün maliyetini düşürmek istiyordu.

Dijital Pazarlama Müdürü Gülben Yağcı konuyla ilgili şunları söylüyor: "Daha düşük maliyetle daha fazla müşteri edinmek için dönüşüm oranını artırmamız gerekiyordu." Bu amaçla yola çıkan CEPTETEB ve Google İş Ortağı adXclusive, Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyalarından yararlandı. AdWords'deki bu yeni kampanya türü, kendi kendini yöneten bir reklam yayını sağlamak için tasarlandı. CEPTETEB edinme başına maliyet (EBM) teklifini ve kampanya bütçesini belirlemenin yanı sıra ham reklam öğeleri sağladı. Bunun ardından, AdWords hedeflemeyi otomatik hale getirdi. Ayrıca hedef EBM'yi kullanarak teklifleri ve yeni otomatik optimizasyon teknolojisinden yararlanarak reklam öğelerini otomatikleştirdi. Böylece erişimi genişletti.


"Akıllı Görüntülü Reklam Ağı Kampanyalarının onay koşullarımızı öğrenme becerisi sayesinde tam olarak hedeflediğimiz müşterileri edinmeyi ve bütçemizi daha verimli kullanmayı başardık."

- Deniz Devrim Cengiz, TEB Dijital Bankacılık Grup Direktörü


CEPTETEB, sürecin her aşamasındaki bu otomasyon sayesinde mükemmel bir görüntülü reklamcılık performansı elde etti. Gülben Yağcı sözlerine şöyle devam ediyor: "Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyalarımızın sonuçlarını gerçek zamanlı olarak izledik. İşletme hedefimize en uygun seviyeyi belirlemek için farklı hedef EBM seviyelerini test ettik. Önce küçük bir bütçeyle başladık. Performans yükseldikçe günlük bütçemizi de yükselttik. Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları kullanmadan önceki ve sonraki dönemleri karşılaştırdığımızda, dönüşüm başına maliyetimizin %14 azaldığını, dönüşüm hacmimizin ise %31 arttığını gördük." Gülben Yağcı sonuçların kendileri için çok hoş bir sürpriz olduğunu dile getiriyor. "Hedef EBM'yi ayarlama dışında manuel olarak hiçbir optimizasyon yapamadığımız için başlarda performans konusunda şüphelerimiz vardı. Ancak performansı izlediğimizde sistemin son derece hızlı öğrenerek en yüksek performanslı yerleşimlere, demografilere vs. odaklanabildiğini fark ettik. Akıllı Görüntülü Reklam Kampanyaları bu yolla, Görüntülü Reklam Ağı performansımızı son derece amaç odaklı Arama Ağı kampanyaları kadar yüksek bir düzeye çıkarmamıza yardımcı oldu.

CEPTEB
Oak Furniture Land, DoubleClick Bid Manager'da Alışveriş için TrueView'ı etkinleştiriyor