Oak Furniture Land, DoubleClick Bid Manager'da Alışveriş için TrueView'ı etkinleştiriyor

Kimberly McCabe / Mayıs 2017

İngiltere genelinde 75 mağazası bulunan Oak Furniture Land, ülkenin en büyük gerçek ahşap mobilya satıcısı. Sektörde 20 yıldan fazla deneyime sahip olan şirket, yılda yaklaşık 400.000 sipariş alıyor.

HEDEFLER

Web sitesi trafiğini artırma

Marka bilinirliği ve marka hatırlanabilirliği oluşturma

YAKLAŞIM

DoubleClick'in Alışveriş için TrueView reklamları yayınlanmaya başladı

Kitlelerin video reklamdan tıklayabileceği ürün satın alma bağlantısı sağlandı

En iyi performansı gösteren segmentler için medya satın almak üzere bütçe optimize edildi

Brand Lift anketiyle marka bilinirliği ve marka hatırlanabilirliği test edildi

SONUÇLAR

Reklam hatırlanabilirliğinde %17 artış

767.000 gösterim

174.000 görüntüleme

Web sitesine yapılan 1.200 tıklama

%0,16 tıklama oranı

%23 görüntüleme oranı

3.387 £ tıklama sonrası gelir

Hemen çıkma oranında %28 azalma

Oturum başına sayfa sayısında %58 artı

Sitede geçirilen ortalama sürede %750 artış

Özellikle mobilya gibi daha büyük ürünler söz konusu olduğunda, tüketiciler ürün araştırmak ve satın almak için dijital kanallara gitgide daha fazla başvuruyor. Bu nedenle, dijital platform, markanın 4P'sinde önemli bir rol oynuyor. Bağımsız TBÖ ve dijital medya ajansı SearchStar'la iş ortaklığı yapan Oak Furniture Land, Alışveriş için TrueView reklamlarını başlatmak amacıyla DoubleClick araçlarını kullandı.


¨TPG'ler önceki kampanya ortalamasına göre büyük bir artış gösterdi¨

TrueView, Google'ın atlanabilir YouTube reklam biçimidir. Alışveriş için TrueView kampanyaları, izleyicileri doğrudan reklamverenin ürünlerine yönlendirerek ve müşterileri satın alma işlemi gerçekleştirmeye daha da yaklaştıracak bilgiler sağlayarak bu video reklamları etkileşimli hale getirir. Perde arkasında, reklamverenin DoubleClick Bid Manager ve Google Merchant Center hesapları, mağaza ve ürün verilerini paylaşmak üzere birbirine bağlanır. Böylece marka, Alışveriş için TrueView ve Ürün Listeleme Reklamlarıyla ürünleri doğrudan kullanıcılara gösterebilir.

Oak Furniture Land'in kampanyası, kitlelere, diğer ürün alternatiflerinin yanı sıra video reklamda gördükleri ürünü tıklama ve satın alma fırsatı sunuyor. SearchStar, kampanya döneminde, en iyi performansı gösteren kitle ve hedefleme segmentleri için bütçeyi optimize etti. Son olarak, ekip, marka bilinirliği ve marka hatırlanabilirliğini test etmek için Brand Lift anketi gerçekleştirdi.


¨Alışveriş için TrueView reklamlarını DoubleClick'ten yönetebilmek, %23 görüntüleme oranı ve %0,16 tıklama oranı gibi olağanüstü sonuçlar elde etmemizi sağladı.¨

- Laura Cox, Müşteri Yöneticisi, SearchStar


Reklamın ilk bölümündeki belirgin marka bilinci oluşturma özelliği sonucunda marka reklam hatırlanabilirliğinde %17 artış görüldü. Kampanya, web sitesine toplam 767.000 gösterim, 174.000 görüntüleme ve 1.200 tıklama sağladı. Sonuç olarak, bu işlem 3.387 £ tıklama sonrası gelir oluşturdu. Önceki YouTube kampanyalarına kıyasla, hemen çıkma oranı %28 azalırken oturum başına sayfa sayısı %58 ve sitede geçirilen ortalama süre %750 arttı.

Ford'un YouTube Kampanyası Otomobil Alıcılarıyla Empati Kurarak Başarılı Sonuçlar Elde Edilmesini Sağladı