Etihad Airways, ARYPL özelliğini kullanarak EBM'sini %60 azalttı

İndir
Ocak 2015

Etihad Airways, geri gelen kullanıcıların dönüşüm gerçekleştirme olasılığının yeni kullanıcılardan çok daha yüksek olduğu bilgisinden hareketle, web sitesinin satış dönüşüm hunisinden ayrılan kitle üyelerine yeniden ulaşmak istedi. Bu nedenle, şirket ARYPL özelliğini kullanmaya karar verdi. Bu özelliği kullanan reklamverenler, sitelerini daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için özel Arama Ağı kampanyaları oluşturabilir ve bu kullanıcılar Google'da arama yaparken tekliflerini ve reklamlarını bu ziyaretçiler için uyarlayabilir.

HEDEFLER

Web sitesinin dönüşüm hunisini terk eden tüketicilere ulaşmak

Dönüşüm sağlama potansiyeli yeni kullanıcılardan daha yüksek olan geri gelen kullanıcılarla etkileşime geçmek

Gelişmiş ve yenilikçi pazarlama stratejileri uygulamak için Google ile iş ortaklığı kurmak

YAKLAŞIM

Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri (ARYPL) kullanıldı

Değere ve yeniliğe dayalı, özelleştirilmiş kitle segmentleri oluşturuldu

Arama Ağı'nda geri gelen kullanıcılar için teklifler optimize edildi

SONUÇLAR

Tüm alanlarda güçlü artışlar

Müşteri edinmede kayda değer verimlilik artışları

ARYPL kullanılırken ortalama edinme başına maliyet normal Arama Ağı reklamlarından %60 daha düşük

Etihad Airways, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ulusal hava yolu şirketidir. 2003'teki kuruluşundan bu yana, ticari havacılık tarihindeki en hızlı büyüyen hava yolu şirketlerinden biri olmuştur. 2015 başında yeni rotaların eklenmesiyle birlikte, Etihad Airways'in yolcu ve kargo destinasyonu sayısı 110'a çıkacaktır.

Önemli tüketicilerin ilgisini çekme

Etihad Airways, geri gelen kullanıcıların dönüşüm gerçekleştirme olasılığının yeni kullanıcılardan çok daha yüksek olduğu bilgisinden hareketle, web sitesinin satış dönüşüm hunisinden ayrılan kitle üyelerine yeniden ulaşmak istedi. Bu nedenle şirket, dijital medya ajansı DigitasLBi ile birlikte Arama Ağı Reklamlarına Yönelik Yeniden Pazarlama Listeleri (ARYPL) özelliğini kullanmaya karar verdi. Bu özelliği kullanan reklamverenler, sitelerini daha önce ziyaret etmiş kullanıcılar için özel Arama Ağı kampanyaları oluşturabilir ve bu kullanıcılar Google'da arama yaparken tekliflerini ve reklamlarını bu ziyaretçiler için uyarlayabilir.

Etihad Airways'in TBÖ yöneticisi Ahmed Elmi şöyle diyor: "Müşterilerimizle daha benzersiz bir şekilde etkileşime geçmemize olanak tanıdığı ve ürünlerimizin avantajlarını sergilememize yardımcı olduğu için ARYPL bize cazip geldi. Veriler, geri gelen ziyaretçilerin yeni kullanıcılara kıyasla daha değerli olduğunu ve daha fazla işlem gerçekleştirdiğini gösteriyor. ARYPL, bu ziyaretçilere en etkili ve isabetli şekilde ulaşmamıza olanak tanıyor."

Etihad Airways ekibi, verimliliği artırmak üzere sitenin ziyaretçi verilerini kullanma fırsatından da yararlanmak istiyordu. Örneğin ARYPL, kullanıcının niteliğinin önceden belirlenmesine yardımcı olur ve yaklaşıma kitleyle ilgili bir bilgi katmanı ekler. Tüketici business class bilet arıyorsa, hava yolu şirketi Arama Ağı'nda bu müşteriye uygun bir strateji oluşturup premium müşterilere özel reklamlar yayınlayabilir ve daha yüksek teklif verebilir.

Kâr üzerinde olumlu etki

Etihad Airways, ARYPL özelliğinin uygulamasını sorunsuz ve basit olarak olarak tanımlıyor. Etiketler, yerleştirildikten hemen sonra önceki site ziyaretçileri hakkındaki bilgilere dayalı listeler oluşturmaya başladı. Bu etkinlik; tıklama oranı, dönüşüm oranı ve dönüşüm değeri performansının artmasını sağladı. ARYPL ile edinme başına maliyet, normal Arama Ağı reklamlarından ortalama %60 daha düşüktü.

Ahmed şunları söylüyor: "Edinme başına maliyetimizdeki düşüşten ve bunun satışlarımız üzerindeki olumlu etkisinden memnunuz. ARYPL, tıklama başına ödeme reklamlarımıza daha verimli bir şekilde yatırım yapmamıza olanak tanıdı. Böylece, ücretli arama aracılığıyla daha fazla satış yapabildik. Ayrıca, bu özellik sayesinde daha fazla sayıda premium yolcuya ulaşabildik. ARYPL, artık arama motoru pazarlamacılığı stratejimizin ana öğelerinden biri ve gelecekteki tüm stratejik tıklama başına ödeme projelerimizin merkezinde olacak."

Office Depot, Alışverişe Çıkan Hareket Halindeki Kullanıcıları Yerel Envanter Reklamları ile Etkiliyor