Happy Bird oyununu oynayın ve veriye dayalı reklam öğesinin uçuşa geçişini izleyin

Eylül 2017

Giderek daha fazla dijital pazarlamacı, reklamlarını uyarlamak için verilerden faydalanıyor. Neden mi? Veriler pazarlamacıların daha yüksek alaka düzeyi ve hedefleme sayesinde müşterilerine daha fazla hitap eden reklamlar oluşturmalarına olanak tanır. Ancak dinamik metinler veya resimlerle yetinmek için hiçbir sebep yok. Önde gelen ajanslar ve markalar, tüketicilerin tercihleri ve tutkuları tarafından yönlendirilen, etkileyici reklamlar oluşturmak için programatik yöntemleri kullanarak bunu bir adım öteye taşıyor. Veriye dayalı reklam öğesinin gücünü hayata geçirmek için Happy Bird oyunu adlı yeni bir deneyim hazırladık.

Giderek daha fazla dijital pazarlamacı, reklamlarını uyarlamak için verilerden faydalanıyor. Neden mi? Veriler pazarlamacıların daha yüksek alaka düzeyi ve hedefleme sayesinde müşterilerine daha fazla hitap eden reklamlar oluşturmalarına olanak tanır. Ancak dinamik metinler veya resimlerle yetinmek için hiçbir sebep yok. Önde gelen ajanslar ve markalar, tüketicilerin tercihleri ve tutkuları tarafından yönlendirilen, etkileyici reklamlar oluşturmak için programatik yöntemleri kullanarak bunu bir adım öteye taşıyor. Veriye dayalı reklam öğesinin gücünü hayata geçirmek için Happy Bird oyunu adlı yeni bir deneyim hazırladık.

Bir medya kampanyasının performansı %70 oranında reklam öğesine bağlı olduğu için1 reklam ekiplerinin, dolu bir dijital pazar yerinde kullanıcıların dikkatini çekecek reklamlar hazırlamak için her numarayı bilmeleri önemlidir.

Happy Bird, ajans ekiplerinin ve müşterilerin dinamik veri sinyallerini kullanarak bir reklam öğesini nasıl özelleştirebileceklerini ve kullanıcılara gerçek zamanlı alakayı nasıl sunacaklarını keşfetmelerine ve göstermelerine olanak tanıyan bir oyundur. Oyuncunun yaşı, cinsiyeti, ilgi alanları ve müzik seçimi gibi girişler değiştirilerek Happy Bird oyunu otomatik olarak kullanıcıya uygun şekilde kişiselleştirilir.

Happy Bird ile veriye dayalı reklam öğenizi test ettikten sonra kendi benzer reklam deneyiminizi oluşturmak, düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Bu yaklaşımı uygulamak için adım adım rehberi burada bulabilirsiniz.

Oluşturun

Happy Bird, tüm cihazlarda oynatılabilen güzel, etkileyici hareketli grafikler oluşturmayı kolaylaştıran DoubleClick yığınına entegre edilmiş ücretsiz HTML5 yazma aracı Google Web Designer kullanılarak geliştirilmiştir. Oyunda hafif CSS animasyonları ve hareket yolları kullanılırken Google Web Designer'ın kendi dahili, duyarlı düzen yöneticisinden faydalanılır.

Barındırın

Happy Bird, kullanıcıların öğeleri ve reklam öğesinin davranışını tam olarak kontrol etmelerine olanak tanıyan reklam öğesi yönetim platformu DoubleClick Studio'da barındırılmaktadır.

Yayınlayın

DoubleClick Studio doğrudan DoubleClick Campaign Manager'a bağlı olduğundan geniş ölçekli reklam yayını kolaydır. DoubleClick Studio'nun dinamik sunumu, hangi reklam öğesi varyasyonunun yayınlanacağını otomatik olarak seçerek kitle sinyallerini uygun reklam içeriğiyle eşleştirir.

Hedefleyin

Kitle sinyallerinden bahsetmişken, Happy Bird'de oyunu oynamaya başlamadan önce kullanıcı tercihlerini siz değiştirirsiniz. Ancak gerçek hayatta teknolojinin veriler temelinde otomatik olarak reklam öğesini uyarlayarak bu tercihleri yapmasına izin verebilirsiniz. Örneğin Google, DoubleClick ve Google Analytics 360 verileri, pazarlamacılara doğru kullanıcıları bulma, ilgilendikleri şeyleri ve tutkularını öğrenme yolları sunar. Daha sonra DoubleClick Bid Manager gerçek zamanlı hedeflemeyi kullanarak her reklam öğesi varyasyonunun doğru zamanda doğru kişiye sunulmasını sağlar.

Ölçün

DoubleClick Suite; zengin medya reklam öğesi etkileşimlerini, yayınlama davranışını, kullanıcı analizlerini ve oyun performansını takip etmenize yardımcı olur. Bu şekilde toplanan bilgiler daha sonra reklam öğesi deneyimini geliştirmek ve gelecekteki kampanyaları optimize etmek için kullanılabilir.

KAZANIM

Pazarlamacıların veriye dayalı reklam öğesine hazırlanmak için neler yapabileceklerini buradanöğrenin.

Reklam öğenizden en iyi nasıl faydalanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin. Ajanslar için veriye dayalı reklam araç setimizi buradan indirin.

CRM verilerini Google Analytics'e bağlamak, Turkcell ve Hype'ın özel kitlelere uyarlanmış AdWords mesajları sunmasına ve EBM'yi %78 oranında azaltmasına olanak tanıdı.