Yeni Araştırma, Entegre Pazarlama Analizlerinin Başarı İçin Neden Önemli Olduğunu Gözler Önüne Seriyor

Mayıs 2016

Benzeri görülmemiş miktarda müşteri bilgilerine ve analiz araçlarına erişebilen pazarlamacıların işi giderek daha karmaşık bir hale geliyor. Forrester Consulting tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, başarılı kuruluşların uygun müşteri deneyimleri geliştirmek için pazarlama analizi araçlarını nasıl kullandığını açıklıyor.

Tüketiciler istedikleri her şeyi akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarlarından istedikleri anda istedikleri yerden bulma beklentisi içinde. Bu önemli anlar, pazarlamacılara müşterilerle bağlantı ve iletişim kurmak için her zamankinden daha fazla fırsat sağlıyor. Bunun yanında onlara tüketici davranışı hakkında değerli bilgiler edinmesine de olanak tanıyor . Üzerinde düşünülmesi gereken çok fazla müşteri verisi olması nedeniyle, etkili pazarlama ölçümleri her zamankinden daha önemli hale geliyor.

Google, pazarlamacıların performans ölçme ve iyi entegre edilmiş bir araç seti oluşturma konusunda karşılaştıkları zorlukları anlamak amacıyla pazarlama, analiz ve bilgi teknolojisi alanından 150 yöneticinin katıldığı ayrıntılı bir anket gerçekleştirmesi için Forrester Consulting'i görevlendirdi. Araştırma, başarılı pazarlamacıların tüketici etkileşimlerini en iyi şekilde değerlendirmek için analiz araçlarını nasıl kullandıklarını gösterdi.

Temel bulgular:

  • Pazarlamacılar için performansı iş sonuçlarına bağlayabilmek büyük önem taşır."Tecrübeli pazarlamacılar" olarak tanımlanan anket katılımcılarının %53'ü doğrudan işletme hedeflerine bağlanan, köklü metriklere bağlı kaldıklarını belirtti. Bu pazarlamacılar, hedeflerine ulaşma olasılığı diğer pazarlama kuruluşlarına göre en az 3 kat daha yüksek olan kuruluşları destekliyor.
  • Doğru araçlar başarı için kritik öneme sahiptir. Ankete katılan pazarlamacıların yalnızca %26'sı, pazarlama analizi araçlarının iyi entegre edilmiş olduğunu ve birlikte sorunsuzca çalıştığını düşünüyor. Ancak, iyi entegre edilmiş araçlara sahip pazarlamacıların gelir hedeflerine ulaşma ve bu hedefleri aşma olasılıkları daha yüksek.
  • Eksiksiz pazarlama analizi platformları kullanan pazarlamacılar performans artışı sağlıyor. Beş veya daha fazla araçtan oluşan eksiksiz bir pazarlama analizi platformu kullanan deneyimli pazarlamacıların, pazarlama programlarının genel performansında artış elde etme olasılığı %39 daha fazla.

Analiz kullanarak pazarlama performansını iyileştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırmanın tamamına göz atın: "Pazarlama Analizinin İş Performansını Nasıl Artırdığını Keşfedin"

Reklam sahtekarlığına karşı hareket gücü oluşturma