Anneler Çevrimiçi Videoyu Tercih Ediyor: Markalar için Fırsat

İndir
Haziran 2015

İster bir sonraki aile tatili için araştırma yapmak ister şekerleme vaktinde araya bir egzersiz sıkıştırmak için olsun, günümüzün anneleri ihtiyaç duydukları anlarda YouTube'a başvuruyor. Markaların, bu ihtiyaçlara nasıl yanıt verdiğini, nasıl bir tartışma başlattığını veya nasıl biraz ilham verdiğini görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Günümüzün anneleri kendi annelerinden hatta annelerinin annelerinden pek farklı değil. Ebeveynlikle ilgili kafalarındaki soruların birçoğu aynı ve çocuklarının yeni şeyler öğrenmesini izlerken olduğu gibi benzer sevinçler yaşıyorlar. Ancak anneliğin karmaşık dünyasıyla başa çıkmak için kullandıkları kaynaklar değişti. Anneler hâlâ tavsiyeler almak ve çeşitli fikirler duymak istiyorlar, ancak artık bunun için çoğunlukla İnternet'e başvuruyorlar.

Annelerin hayatında İnternet'in rolünü daha iyi anlamak amacıyla, 18-54 yaş aralığında, İnternet'ten video izleyen ve 18 yaşından küçük çocuk sahibi 1.500 anneyle anket yapmak üzere TNS ile iş ortaklığı yaptık. Sonuçların gösterdiğine göre, bu annelerin %83'ü sorularına yanıt bulmak için İnternet'te arama yapıyor.1 Bu annelerin beşte üçü ise, bu sorulara yanıt bulmak için çevrim içi videolardan yararlanıyor.1

Söz ettiğimiz "öğrenmek istiyorum", "gitmek istiyorum", "satın almak istiyorum", "yapmak istiyorum" anlarındaki anneler çoğu kez YouTube'a başvuruyor. O kadar ki, anneler çevrim içi video izlemek için YouTube'u diğer site veya uygulamalardan daha fazla ziyaret ettiklerini söylüyorlar.2 Bir sonraki aile tatili için araştırma yapmak, şekerleme vaktinde araya bir egzersiz sıkıştırmak, hangi tabletin çocuklar için en iyisi olduğu konusundaki fikrini paylaşmak, kesirlerle ilgili ev ödevine yardım etmek veya kendi küçük işletmesi için yeni yazıcının nasıl kurulacağını öğrenmek için, önemli veya önemsiz ihtiyaç anlarında anneler YouTube'a başvuruyor.

Ayrıca anneler gününe çok kısa bir zaman kala, anneleri kutlamak ve onları tüm yaptıkları için tebrik etmek istiyoruz. Annelerin ihtiyaç anlarında nasıl YouTube'a başvurduğunu ve bunun karşılığında markaların, onların ihtiyaçlarına nasıl yanıt verdiğini, nasıl bir tartışma başlattığını veya nasıl biraz ilham verdiğini görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

İlk 5 Saniye: Reklamların Atlanabildiği bir Ortamda, İlgi Çekici YouTube Reklamları Oluşturma