Programatik Video Analiz Raporu

İndir
Temmuz 2016

Programatik genel video pazarına ilişkin bu kapsamlı veriler; programatik doğrudan gibi yeni fırsat türleri, mobil cihaz ve farklı ekranlar kullanan kullanıcılara erişmenin en iyi yolları, marka güvenliği ve reklam sahtekarlığından kaçınmayla ilgili en önemli konular ve hem YouTube'da hem de Türkiye'deki web genelinde video görüntülenebilirliği durumuna ilişkin en son bilgileri sağlar.

Markalar, kullanıcıların olduğu yerde bulunmak isterler. Bugün kullanıcılar ceplerindeki beş inç ekrandan oturma odalarındaki büyük ekranlara kadar her tür cihazda video izliyor. Programatik teknolojideki ilerlemeler sayesinde markalar, ücretli video ve TV içeriklerini izleyen kullanıcılarla farklı cihazlar üzerinden daha kolay bağlantı kurabiliyorlar.

Programatik video gösterim sayısı, yayıncıların ve ücretli içerik yayınlayanların yüksek kalitede envanterleri daha fazla kullanıma sunmasıyla birlikte artmaktadır. Markalar da bunu dikkate alıyorlar. Ad Age'in En İyi 100 reklamveren listesinden seksen beş tanesi 2015'te DoubleClick Bid Manager hizmeti satın aldı (ayrıca, 2015 yılında bir önceki yıla göre %590 daha fazla programatik video gösterimi satın aldılar.1)

Reklamverenlerin, ajansların, yayıncıların ve medya şireketlerinin şu anda programatik video kullanımlarıyla ilgili ayrıntılar aşağıdaki tam raporda verilmiştir. Ayrıca video spam oranlarını exchange'lere göre ve video görüntülenebilirlik değerlerini ülkelere göre ayrıntılandırdık. Türkiye'de, ortalama YouTube görüntülenebilirlik değeri 2015 yılında %82 iken önemli ölçüde artarak 2016'da %91'e yükseldi.2 Bu değerleri, web'deki ve diğer ülkelerdeki video reklamlarla karşılaştırmak için aşağıdaki PDF'yi indirin.

 

Alıcılar için Programatik Doğrudan rehberi