TrueView ile 5 yıl

İndir
Nisan 2015

TrueView ile 5 Yıl: Video Reklamcılığın Bir Sonraki Altın Çağında Kullanıcı Tercihlerinin Önemi

 

"Kullanıcıya odaklanın, gerisi kendiliğinden gelir." Bu sözcükler, Menlo Park'taki bir garajdan çalıştıkları günlerden beri Google'a rehberlik etmiştir. Reklamcılık, sıklıkla kullanıcıların ön plana çıkarıldığı bir sektör olarak görülmeyebilir ancak biz, kullanıcıya odaklanmanın Google'da herhangi bir üründe olduğu kadar reklamlar için de geçerli olduğuna inanıyoruz. Arama Ağı reklamlarını kullanıma sunduğumuzda, tüketici eğilimleriyle reklamlar arasında uyum olmasını sağlayarak kullanıcıyı ön plana aldık. Kullanıcılar bir reklamı tıklamayı tercih etti, reklamverenler de tıklama olmadığında herhangi bir ödeme yapmadı.

Beş yıl önce, TrueView'u kullanıma sunarken aynı kavramı ele alarak video reklama taşıdık. O zamanlar herkes deli olduğumuzu düşündü: "Kim reklam izlemek isterdi ki?" Ancak anlaşılan o ki insanlar reklamları izliyor... Üstelik bazı durumlarda 100 milyondan fazla kez. Kullanıcılar reklamı ileri sarabildiği, atlayabildiği, ekranı kapatabildiği için, genel itibarıyla video reklamcılık kullanıcı seçimiyle paralel hareket ediyor. Ancak tercihler, fırsatları da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla hiç olmadığı kadar yaratıcı, ilgi çekici ve eğlendirici reklamlar görmeye başladık. Aslında, geçen yıl YouTube'daki en iyi performans gösteren ilk 10 reklam toplam 424 milyon görüntüleme elde etti.

Bu yıl TrueView'u YouTube'da video reklam biçimi olarak ilk kez test etmeye başlamamızın beşinci yıl dönümünü kutluyoruz. O zamandan bugüne uzun bir yol katettik. Video reklamların son beş yıl içinde ne kadar geliştiğini görmek için anılarda hızlı bir yolculuğa çıktık:

VERO MODA'nın TrueView kampanyası %21'lik bir görüntüleme dönüşümü oranı elde etmek için akıllı hedefleme kullanıyor