YouTube Ads Leaderboard Türkiye 2018 Ödülleri sahiplerini buldu

Şubat 2019

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen YouTube Ads Leaderboard Ödül Töreni, “Sınır Ötesi Reklamcılık, Özgün İçerik ve Özgür Platform” temasıyla 15 Şubat’ta Four Seasons Hotel Bosphorus’da gerçekleşti. 2018 yılına damgasını vuran 10 YouTube reklamının yanı sıra, aylık olarak yayımlanan listelerde en çok yer alan marka ile kreatif ve medya ajansları da bu özel gecede ödüllendirildi.

Her ay, YouTube kullanıcılarının en başarılı bulduğu reklamlar YouTube Ads Leaderboard listelerinde bir araya geliyor. Bir gelenek haline gelen YouTube Ads Leaderboard Ödül Töreni ise, tüm yıl boyunca YouTube’da yayınlanan en başarılı ve yaratıcı reklamların yanı sıra, listelerde en çok yer alan markalar ile kreatif ve medya ajanslarını ödüllendiriyor.

Sunuculuğunu Ece Sükan’ın üstlendiği, “Sınır Ötesi Reklamcılık, Özgün İçerik ve Özgür Platform” temasıyla gerçekleşen ödül töreni, Google Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Keteloğlu’nun YouTube’da 2018’i nasıl geçirdiğimize değinen açılış konuşmasıyla başladı.

Geleneksel medyadan dijital dünyaya uzanan dönüşüm yolculuğu ve YouTube’da bunu nasıl deneyimlediğimiz Keteloğlu’nun değindiği konular arasındaydı; “Tüketici alışkanlıkları değiştikçe, teknoloji dünyası geliştikçe, ürettiğimiz işler ve platformlar da aynı doğrultuda evriliyor. Bu değişime ayak uydurabilen, tüketicisini merkeze koyup iletişimini bu doğrultuda şekillendirebilen, çağı yakalayabilen iletişimciler bu yeni dünyada bulundukları konumu güçlendiriyor.”


ytal 140

Kısa sürede YouTube’da başarıyı yakalayan, orijinal belgesel dizi ve programlar, görsel hikayeleri farklı perspektiflerden sunan yeni dünyanın medyası 140journos’un kurucu ortağı Engin Önder ise, özgür platformun sınır ötesi hikayelerini nasıl oluşturduklarını, bu yolculuğa nasıl başladıklarını ve hikaye anlatımında nelere dikkat ettiklerini paylaştı.


Birincilik Türk Hava Yolları'nın

Top 10 reklamda birincilik ödülü, LEGO Filmi Kahramanları Uçuş Emniyet Videosu ile Türk Hava Yolları’nın olurken, listelerde en çok yer alan marka Unilever, medya ajansı Mindshare ve kreatif ajans Alametifarika oldu. YouTube Ads Leaderboard Türkiye 2018’in En İyi 10 Reklam listesine buradan, listelerde en çok yer alan 3 marka ve ajans listesine ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Top 3 Marka
1- Unilever
2- Garanti Bankası
3- Turkcell

Top 3 Kreatif Ajans
1- Alametifarika
2- JWT Manajans
2- Rafineri
2- Publicis İstanbul

Top 3 Medya Ajansı
1- Mindshare
2- SEM
3- Publicis One
3- Hype

YouTube Ads Leaderboard - 2018'in En İyileri