3 sektör lideri 2018 yılına damgasını vuracak online video trendleriyle ilgili tahminlerde bulundu

Matt Anderson / Ocak 2018

Geleceği öngörmek imkansızdır. Ancak online video sektöründe 2018 yılını şekillendirecek olan trendleri bilebilecek birileri varsa, bu kişiler Bettina Hein, Allison Stern ve Jason Mander'den başkası olamaz. Üçü de dijital medyayı şekillendiren şirketlere liderlik ediyor. Yani sadece bugünün trendlerinin değil, online video trendlerinin geleceğinin nabzını tutmak da onların işi.

2018'de online video sektöründe neler olacağı konusundaki düşünceleri şöyle:

Predictions for 2018

CMO (Pazarlama İcra Yetkilisi)

"Bu yıl, spor etkinlikleri açısından büyük bir yıl olacak. Brezilya'daki 2014 FIFA Dünya Kupası 3,2 milyar kişiden oluşan global televizyon izleyicisi kitlesine ve dünya genelinde online olarak ve mobil video üzerinden maçları izleyen 280 milyon kişiye ulaştı. 2018'de bu sayının katlanacağını düşünüyorum. Dünya Kupası TV'ye kıyasla sosyal, dijital ve mobil video üzerinden daha çok kişi tarafından izlenecek. Markaların TV'ye öncelik veren stratejilerini dijital platforma öncelik verecek şekilde yenilemeleri gerekecek." 

Allison Stern, Tubular Labs CMO'su ve kurucu ortağı

Araştırma Direktörü 

"Artık Z Kuşağı'nı gerçek anlamda tanıma zamanı. Z Kuşağı mobil platformda tüm diğer cihazların toplamından daha uzun zaman geçiriyor. Mobil cihazlara öncelik veriyor olması Z Kuşağı'nın tüm medya davranışlarını etkiliyor. Örneğin, Y kuşağıyla karşılaştırıldığında her gün TV ve online TV'de daha az, sosyal medyada daha fazla zaman geçiriyorlar. Kısa ve öz içerikleri tercih ettikleri için markaların buna uygun içerik yayınlamaya başlaması gerekecek."

Jason Mander, GlobalWebIndex Araştırma Direktörü

CEO 

"2018'de, özellikle yılın büyük global spor etkinlikleriyle ilgili hazırlanan markalara ait videolarda sosyal mesaj odaklı reklamların payının artacağını düşünüyorum. Pixability verilerine göre, sosyal mesaj odaklı reklamlar diğer reklamlara kıyasla daha fazla görüntüleme sayısına ve YouTube'da daha yüksek etkileşim oranına sahip. Gerçekten inandıkları ve destekledikleri olaylara uygun videolar oluşturarak özgün video içerikleri sunmak gibi zor bir işi başaran markalar 2018 yılında kazanan taraf olacak."

Bettina Hein, Pixability CEO'su

Inside Google Marketing: 3 adımda dijital pazarlamada uzmanlaşmak